Ghost Pop!

Verdikt
75

Jestli hledáte rychlou a hezky vypadající arkádu, která vám ukrátí čekání na autobus, Ghost Pop! není špatnou volbou. Na ovládání si musíte zvyknout, ale bojování s formacemi duchů je zábavné a vylepšování svítilny působí vyloženě uspokojivě.

Další informace

Výrobce: PlaySide Studios
Vydání: 3. dubna 2018
Štítky: arkáda, mobilní hry

Snad se nebojíte tmy, protože v dnešní recenzi vyrazíme do lesa. V noci. Jak už název titulu napovídá, potkáme tam strašidla a bubáky. Nemusíte se však strachovat, naší hlavní zbraní bude svítilna, která všechny spolehlivě odežene pryč. Už jsem vám ale říkal, že vydrží svítit jen pár sekund?

Na první pohled by se zdálo, že má titul mnoho společného s klikačkami, jako je Cookie Clicker. A to hlavně proto, že si všimnete informace o vydělávání zlata časem a spodní stranu obrazu zabírá nabídka s vylepšeními. I když tu nějaké podobnosti být mohou, jde v zásadě o jinou hru. Jádrem hratelnosti je totiž procházka lesem, při které musíte odrážet zlé duchy.

Ti se k vám blíží ve formacích a zastaví je pouze svit lampy. Problém je, že té velmi rychle dochází baterie, a když ji vyplácáte dlouhým svícením, chvíli se bude nabíjet, takže zůstanete zcela zranitelní. Musíte tedy šetřit, svítit jen v nezbytně nutných dávkách, a také se do nepřátel trefovat. Tažením prstu po displeji se otáčíte, což je mnohem těžší, než se z takto jednoduchého popisu může zdát.

Právě je ovládání jednou ze slabších stránek hry. Vaše postava sice stále běží dopředu, ale i po dosvícení zůstane otočená v posledním směru, na což snadno zapomenete. Pak vás strašidlo přemůže jen proto, že omylem svítíte za sebe. Ono míření také není moc přesné a vyžaduje trochu cviku. Vraťme se však ke zmiňovaným penězům. Za každý ujitý metr získáváte mince a stejně tak porážení nepřátel nebo nacházení truhel. Penězi si pak vylepšujete sílu svítilny, její dosah i výdrž. 

Díky tomu se ve hře dostanete dál a můžete si odemknout i nové postavy. Čas od času bojujete s bossem a můžete plnit úkoly nebo v denních výzvách soupeřit s ostatními. Titul moc hezky vypadá a dovede vás zabavit na opravdu dlouho. Hlavním free-to-play prvkem jsou často vyskakující reklamy, které umí být vážně otravné. Za 50 korun se jich ale nadobro zbavíte.