Geometry Dash World

Verdikt
67

Místy chytrá skákačka, která naplno otestuje vaše dovednosti, místy ovšem také nedoladěná otrava s přestřelenou obtížností.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: RobTop Games
Vydání: 21. prosince 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, plošinovka

V nabídce existuje plejáda pěkně tuhých mobilních arkád či plošinovek. Jedná se o skupinu her, která v průběhu posledních let prožívá opravdovou renesanci. A Geometry Dash World sedí někde v její vyšší střední třídě. Zcela se jí daří plnit kolonku nesmlouvavé obtížnosti a prezentuje se perfektním tempem, přesto jí určité zádrhele srážejí více, než by bylo zdrávo. 

Ve hře dostáváte pod ruku jakýsi čtvereček a zadání prohopsat s ním skrze překážkovou dráhu naplněnou všemožnými ostny až na samý konec úrovně. Klíčovým a skutečně důmyslným mechanismem této akce je schopnost držet rytmus. Jestliže totiž dokážete sladit skoky s rytmem skladby na pozadí, máte znatelně vyšší šanci na úspěch. 

Ve zbytku času vám nezbývá než se soustředit na zapamatování jednotlivých tratí, rozvržení překážek a nástrah v problematických úsecích. Počítat totiž musíte s tím, že umírat budete často a stejně tak budete až téměř do vysílení opakovat úrovně a pilovat váš um. Což je zcela v pořádku, Geometry Dash World patří sice k nekompromisním zážitkům, zároveň však jde o zcela férový titul, který vás potrestá jen za jasně rozpoznatelnou chybu. Jedná se o klad i zápor najednou. Selžete u konce levelu a nejraději byste si vyškubali všechny vlasy, pokořte konečně obtížnou část a pocit triumfu je k nezaplacení.

V Geometry Dash World je rozhodně co podnikat. S přibývajícím časem se do herní rovnice přidávají nové prvky a překážky jako teleporty, můžete se vrhnout do tréninkových úrovní anebo vyzkoušet některou vytvořenou uživateli a dostupnou online.

Jestli ovšem budete chtít něco takového podnikat, to už je téma k odlišné diskuzi. Je třeba si nalít čistého vína a přiznat, že Geometry Dash World bude stále pro většinu běžných uživatelů představovat jednoduše příliš náročnou hru k tomu, aby si jí mohli bez problémů užít. Do určité míry za to zodpovídá zmateně se chovající ovládání. Jeho výsledkem je čas od času vymrštění vaší postavy úplně do jiného místa, než kam jste původně plánovali skočit. Nu, a grafická stránka hry také naráží. Nejde o zrovna nápadité zpracování.

Samozřejmě se tu stále bavíme o nadprůměrné skákačce u níž, když se vám zadaří, zažijete pocit absolutního uspokojení a vítězství. K tomu se ale připravte i na nemalou dávku frustrace.