Gears POP!

Verdikt
80

Podobností s původní sérií tu moc nenajdete, stále však jde o zábavnou strategii na cesty, která si půjčuje od těch nejlepších, ale navíc má vlastní nápady.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Microsoft Game Studios
Vydání: 22. srpna 2019
Štítky: mobilní hry, akční, strategie

Když byla tato hra oznámena, leckdo si myslel, že jde o vtip. Nový díl ze série Gears of War se očekával, jen nikoho nenapadlo, že by mohl být pro telefony a s humornými figurkami POP! od firmy Funko. Ale skutečně ho tu máme.

Microsoft nechtěl ponechat nic náhodě a rozhodně se pokusil vyhnout divokému experimentování. Hratelnost nabízí variaci na tolikrát osvědčenou strategii Clash Royale. To znamená, že na jedné obrazovce vidíte vlastní základnu a dvě obranné věže, ale rovněž také stejnou sestavu u protivníka. Na herní pole pak vykládáte jednotky, snažíte se soupeře překonat a zničit jeho budovy. Když se vám to povede, vyhráváte. 

Abych byl spravedlivý, určitě zajímavé změny hra dělá. Na cestě se objevují zátarasy a některé jednotky je umí zabírat a chránit se za nimi. Zabírání je pro vás důležité, protože určuje, jak blízko soupeři můžete vykládat své vojáky. A právě u nich se rozhoduje o převaze v soubojích. Každá jednotka má výhodu proti jiným, ale proti někomu je naopak zranitelná. Musíte sledovat bojiště a reagovat na protivníka. Zároveň se snažíte vykládat jednotky tak, aby spolu dobře fungovaly.

V tomto jednoduchém systému se dá zahrát spousta strategií, které začínají seskládáním týmu, ale o vítězství rozhodne, jestli jejich synergie dovedete využít v bitvě. To mě však přivádí k jedné drobné výtce. Jednotky vypadají jako vojáci, a i když se liší zbrojí a helmami, stejně chvíli trvá, než se mezi nimi zorientujete. A to dokonce mezi vlastními vojáky, natož pak u soupeře. 

I na Snapdragonu 855 hra vypadá trochu neostře a místy se lehce trhá, na čemž snad tvůrci časem zapracují. Zábavy je tu však hodně, změny v systému Clash Royale nejsou velké, ale hra stojí na vlastních nohou, a dokonce mám pocit, že vás ani nijak závratně netlačí do utrácení skutečných peněz, pokud netoužíte být ve špičce a hrát bez přestání. Fanoušky série asi nijak extra nepotěší, ale nabídne příjemnou soupeřivou zábavu na cesty.