Garbage Garage

Verdikt
30

Hra, která je svým tématem bezesporu velice originální, ale bohužel zajímavý nápad nepřetváří v zábavnou hratelnost. Garbage Garage lze doporučit jen opravdu skalním fanouškům vrakovišť - pokud někdo takový vůbec existuje.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Jak by vám jistě řada fanatiků do motorismu a aut potvrdila, součástky, vozy a práce na nich zkrátka mají své kouzlo. Dokládá to například i popularita různých motoristických pořadů. Vedle obligátního Top Gearu či nové The Grand Tour můžeme zmínit třeba i seriál o bratrech Ludolfových, který u nás sice moc populární není, ale v Německu se těší nebývalé oblibě. Právě tento pořad se stal i inspirací pro hru Garbage Garage.

Rovnou ale musíme i dodat, že by milí Ludolfové pravděpodobně moc nadšení nebyli, protože jejich vášeň pro vrakoviště dala vzniknout hře přinejlepším podprůměrné. Nelze ji upřít velice originální a neotřelý námět, ale krom něj už nic dalšího zajímavého nenabízí. Celá hratelnost spočívá v rozmístění několika staveb, následném skupování vraků, což lze dělat jednou za pět minut, a jejich rozebírání.

Nečekejte žádnou zajímavou minihru či vyžití pro milovníka motorů. Jedním kliknutím pošlete vrak na rampu, druhým kliknutím zahájíte demontáž, počkáte dvě minuty, třetím kliknutím pak odešlete součástky k prodeji. Toť vše. Veškerá hratelnost, kterou si na vás hra chystá, může být shrnuta do třech neustále se opakujících pohybů myši, což je zkrátka příliš málo.

Jisté ozvláštnění by mohl skrývat soutěžní režim. Od desáté úrovně se zpřístupní dílna, v níž můžete ze součástek konstruovat vlastní superstroj, a aréna. Pokud se vám ale rozzářily oči v představě nějakého destrukčního derby a drsných závodů plných bouraček jak z filmu, můžete se zase bez obav uklidnit. Jediné, čeho se dočkáte, jsou spartánsky vyvedené závody proti autům ostatních hráčů, a navíc - dostat se na desátou úroveň představuje dny ubíjející nudy a neustálého opakování třech kliknutí, což zvládnou jen ti nejotrlejší.

Přidejte nehezkou a nesympatickou grafiku, nepřítomnost hudby a otravné zvukové efekty, a výsledek musí být jasný. Garbage Garage není hra, kterou by bylo možné doporučit.