Game of Emperors

Verdikt
50

V podstatě identický klon starší Imperia Online s lepší grafikou. Pokud jste tuto hru nehráli a žánr vás zajímá, Game of Emperors není špatná volba. V opačném případě si ji klidně můžete nechat ujít.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Imperia Online Ltd
Vydání: 15. února 2016
Štítky: browser-gaming, středověk, platby uvnitř hry, válečná, zdarma, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, strategie

Nespravuj, co funguje, praví lidová moudrost. Lze ji uplatnit pomalu na veškeré oblasti lidského konání, tedy i na hry. Tvůrci ze studia Imperia Online Ltd. se však poučky drželi takovým způsobem, že z toho zůstává rozum stát. Vzali svou deset let starou strategii Imperia Online, převlékli ji do pohlednější, modernější grafiky, a vydali ji pod jiným názvem jako novou hru.

To znamená, že co se týče hratelnosti, jsou obě hry naprosto totožné. V obou sháníte materiály na stavbu, vylepšujete svou osadu a bojujete s počítačem ovládanými nepřáteli i jinými hráči. Zkrátka klasická strategie pro prohlížeč. Zachován rovněž zůstává obchodní model, v němž si můžete za skutečné peníze pořídit prémiovou měnu, která slouží k různému urychlování staveb a výzkumů. Které se mimochodem jmenují taky naprosto stejně jako v Imperia Online.

Identický je i systém dvořanů, kterými můžete osadit svůj hrad. Postupně pečujete o svou dynastii, což se rovná jednoduchému RPG systému. Libovolného člena rodiny pak lze postavit do čela armády, což přidává vojákům různé bonusy.

Faktem ale zůstává, že se autoři zkrátka ani neobtěžovali pokusit se o cokoliv nového, vzali to, co měli, vytvořili pohlednou grafiku, do ní zabalili bohapustý klon již existujícího titulu, a rozhodli se na té samé hře vydělat dvakrát. Takový přístup není zrovna košer, co si budeme nalhávat. Pokud jste nicméně Imperia Online nehráli a máte rádi strategie podobného ražení, Game of Emperors vás nejspíš nezklame.