Galaxy on Fire 2 HD

Verdikt
86

Fantastický vesmírný simulátor, ve kterém můžete dělat cokoliv vás napadne. Ohromné množství obsahu vám na míru ušije unikátní zážitek z kosmu. Blahem bez sebe z něj budou především fanoušci legend žánru jako Elite nebo Freelancer, ale líbit se bude i nově příchozím.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Fishlabs Entertainment
Vydání: 27. října 2010
Štítky: platby uvnitř hry, vesmírný simulátor, zdarma, střílečka

Freelancer do kapsy. Tak by se krátce dala charakterizovat mobilní série Galaxy of Fire. První díl nastavil laťku hratelnosti a možností velmi vysoko, od dvojky měla hráčská obec vysoká očekávání, přičemž hra svého předchůdce ještě překonala. Je větší, lepší, hezčí, i když s pár chybami.

V rámci příběhu hry obujete boty Keitha T. Maxwella, který je i se svou lodí vržen časoprostorem o 35 let do budoucnosti. Tehdy se začíná odvíjet zajímavá zápletka plná zvratů. Hlavní příběhová linie nicméně představuje jen zlomek z celkového počtu aktivit, které lze ve hře podnikat. Dokonce spíš než plnění kampaňových misí vám uhrane jiná výplň času. Můžete se stát průzkumníkem a brázdit rozlehlá pole nádherného vesmíru. Možná svou kariéru stočíte na těžbu a dolování cenných surovin z asteroidů, dáte se na dráhu obchodníka a naopak budete všechny vzácné položky prodávat. Anebo zvolíte cestu kosmického desperáta a s patřičnou výbavou začnete přepadávat a okrádat jiné lodě? Samozřejmě můžete z druhé strany barikády bandity lovit a inkasovat tučné odměny vypsané na jejich hlavy. Je to čistě na vašem uvážení.


Další vaší oblíbenou kratochvílí se stane návštěva hangárů. U tamějších mechaniků si budete za utržené peníze nakupovat buď zcela nové vesmírné koráby anebo vylepšovat ty stávající. Kategorií, v jejichž rámci lze upgradovat statistiky lodí existuje nepočítaně. Zahrnuje stovky položek od primárních zbraní, přes plášť až po specifickou výbavu. Vše je zde nachystáno zcela volně, přesně tak, abyste mohli namontované součásti zcela libovolně volit podle vám blízkého herního stylu.

Místní verze vesmíru je nejen po okraj napěchovaná zajímavými událostmi, úkoly, postavami, předměty a desítkami objektů k prozkoumávání. K tomu taktéž hezky vypadá, a to i léta od vydání. Špičkový je především zvuk, na němž se zub času podepsal méně, a tak se můžete zaposlouchat do dramatické hudby, audio efektů soubojů nebo plně nadabovaného světa.


Galaxy on Fire 2 je hra hluboká jako vesmír sám. Bez problémů pojme horu obsahu a desítky hráčských možností. Možná právě částečně proto se do tohoto projektu s klidem vejdou také mikrotransakce a nepohodlného ovládání. Nahlížet se na to dá všelijak. Z našeho pohledu se tyto nedostatky pod silnou vrstvou skvělé zábavy a příležitostí docela dobře ztratí.