Gabriel Knight: Sins of the Fathers

Verdikt
75

Tajemstvím prodchnutý příběh spisovatele, který se při hledání informací pro svůj román připlete do nečekaného dobrodružství, nesmí chybět v žádném hráčském deníku. Hra je k dispozici zdarma a bez instalace, pokud si tedy potřebujete doplnit resty, není proč váhat.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

Good Old Games

Další informace

Výrobce: Sierra On-Line
Vydání: 17. prosince 1993
Štítky: detektivka, zdarma, retro, tajemství, staré pecky, online hry, adventura, online

Rok 1993 byl pro herní průmysl významný z mnoha různých důvodů. Záleží, koho se zeptáte, ale tam, kde bude někdo jmenovat Doom a jiný zase Myst nebo Day of the Tentacle, nemalá část adventuristů jistě zmíní i Gabriel Knight.

Právě na konci roku 1993, 17. prosince, vyšel první díl s podtitulem Sins of the Fathers a nejednomu milovníkovi adventur se zaryl hluboko do paměti. Z Jane Jensen se stal pojem, širšímu publiku sice neznámý, ale znalcům netřeba nic objasňovat.

Podobně jako řada jiných starých adventur, i Gabriel Knight: Sins of the Fathers se dočkala svého remaku, a to ve formě své výroční edice. Ta si sice neodnesla nijak zářivou kritiku, ale to nevadí, protože kdo chce, může si zahrát téměř pětadvacet let starý originál.

Herní stránka jistě žádného veterána nepřekvapí. V roce 1993 bylo kontextové ovládání adventur možná tak horečnatým snem vývojáře excentrika, kterému ostatní na jeho bláznivé nápady doporučovali polykání prášků. To znamená, že budete spisovatele ovládat pěkně postaru skrz sadu specifikovaných činností, mezi nimiž přepínáte pravým tlačítkem myši. Dokáže to z pohledu dnešního hráče být celkem otrava, to se nedá zastírat.

Pokud si ale na dřevní ovládání zvyknete, dostane se vám poutavého dobrodružství zabaleného do zajímavého příběhu, který vyniká především umně napsanými texty. Hra je k dispozici zdarma a bez instalace ve své prohlížečové variantě. Verze, která byla optimalizována pro moderní operační systémy a lze ji hrát i bez připojení k internetu je za pár drobných ke koupi na GOGu.