FULL METAL MONSTERS

Verdikt
70

Tato hra přináší poměrně tradiční online týmovou střílečku s jedním zásadním rozdílem - jsou v ní dinosauři. Navíc ozbrojení rotačními kulomety a děly. Jestli vás tohle nepřesvědčí, tak nevím.

Další informace

Výrobce: AI GAMES FZ
Vydání: 26. prosince 2018
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční, online

Na první pohled mi tu bylo něco povědomé. Hra Full Metal Monsters vychází z titulu War Robots, takže pokud jste ho hráli, ovládání vám okamžitě sedne do ruky. Dnes recenzovaná hra má však jednu velkou výhodu – dinosaury.

Ač by to název nemusel hned napovídat, než se prokoušete k zcela mechanizovaným bestiím, zajezdíte si na nebezpečných dinosaurech. A nejen to, někteří dokonce umí létat, takže své nepřátele budete terorizovat z vrchu. Když ale sedíte na zemi, ovládání je snadné. Jedním prstem chodíte, druhým míříte a střílíte. Dostřel mají zbraně fantastický, takže se nebojte pálit na protivníky již z dálky. Často platí, že kdo dříve střílí, ten přežije. 

Vrhnete se do arény, ve které se porvou dva týmy. Cíl je dvojí, buď obsadit všechny důležité body, nebo všechny protivníky vystřílet. A jestli hádáte, že druhá možnost nastane častěji, budete mít naprostou pravdu. Dinosauři se liší svými schopnostmi, výdrží a rychlostí, sami je pak můžete osadit zbraněmi. Ať už zvolíte smrtelné kombo dvou rotačních kulometů, nebo nasadíte nějakou kombinaci raket a děl, vždy se můžete spolehnout na pořádnou palebnou sílu.

Při létání ovládáte také výšku, což je trochu nemotorné. Pohled shora je velkou výhodou, na druhou stranu jste i vy na očích a můžete se vsadit, že se k vám obrátí více nepřátel najednou. Ač jsem to nečekal, síly pozemních a létajících dinosaurů jsou vyrovnané. Mnohem méně férově může působit možnost kupovat si lepší dinosaury za peníze. Ti největší zabijáci jsou dostupní až po zaplacení, což dává platícím hráčům značnou výhodu. 

Pakliže hledáte týmovou střílečku, dejte hře šanci. Za nasazení dinosaurů s raketomety má u mě hra velké plus, na druhou stranu, ovládání není vždy zcela pohodné, grafika na dnešní dobu také nijak neoslní a celkem právem byste mohli namítnout, že je titul pay-to-win. Kvůli tomu hru nemohu doporučit na kompetitivní hraní, ale jako jednoduchá akční zábava zcela obstojí.

P.S. Vydání pro iOS se teprve připravuje a hra by se měla brzy objevit i na zařízeních od Applu.