Frostpunk 2

Verdikt

Skvělá mrazivá strategie Frostpunk se dočká pokračování a my se konečně můžeme podívat, jak bude vypadat. Hotová hra by měla dorazit v první polovině letošního roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: 11 bit studios
Štítky: survival, budovatelská, strategie

Pokračování budovatelské survival strategie ze zamrzlého města od polského studia 11 bit se chystá už nějaký ten pátek. Frostpunk 2 se poprvé ukázal už v polovině roku 2021, s prvními záběry z hraní se ale vytasil až nyní. I tentokrát se může pochlubit poměrně hutnou atmosféru a prostředím, v němž vám přežívání neusnadní ani klima, ani samotní obyvatelé města.

Druhý díl se bude hrát patrně velmi podobně. Jednotliví občané za vámi budou chodit s požadavky, ale také se umí sdružovat do frakcí, jejichž názory a přání už je o poznání těžší ignorovat. Hlavně bude mnohdy náročné balancovat křehkou rovnováhu. Například zároveň poslouchat stížnosti na přebujelý průmysl, ale snažit se zachovat dost pracovních pozic pro všechny. K šíření radikálních proudů navíc stačí jen špetka nespokojenosti.

O nových nařízeních a zákonech se pak bude hlasovat v městské radě. Konkrétně v traileru se rada rozhodla zamítnout návrh na rovné odměňování. Inu, už první díl byl plný nepopulárních rozhodnutí a za třicet virtuálních let, které od něj uběhly, se toho moc nezměnilo. Ba možná spíš zhoršilo.

Frostpunk 2 by měl na PC vyjít někdy během první poloviny letošního roku, přesné datum zatím stále neznáme. Zajímavou čerstvou informací je potom fakt, že mrazivá strategie rovnou v den vydání zamíří do počítačové verze předplatného Game Pass. Na konzolích by se měla objevit až posléze, i na Xboxu pak samozřejmě vyjde v Game Passu.