Freecell Christmas

Verdikt
70

Vánoce a sníh, jedem na saních... a když zrovna nezní rolničky, můžete se zabavit třeba vánoční verzí pasiáns. V základu se jedná o tu samou starou dobrou karetní hru, tentokrát ale s vánočními motivy.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Gameboss
Vydání: 12. prosince 2017
Štítky: karetní, browser-gaming, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Verzí klasické karetní hry pasiáns existuje tolik, že by bylo s podivem, kdyby se nevyskytla také nějaká ta vánoční. Není proč se ale zlobit, Freecell Christmas funguje dobře, plynule a pokud máte podobné hry rádi, třeba vám dopomůže k příjemnému večeru.

Pravidla jsou taktéž tradiční. Jedná se o verzi solitéru bez otočených karet a bez balíku. Karty musíte skládat na sebe ve střídavých barvách, či je odkládat do finálního balíku od esa po krále. Ku pomoci máte ještě čtyři prázdná místa, kam si můžete odložit libovolnou kartu, abyste měli přístup k ostatním. Jako ve všech karetních hrách, i zde hraje jistou roli náhoda a štěstí, ale vzhledem k tomu, že vidíte všechny líce karet už od začátku, záleží daleko více na vašem úsudku a schopnosti plánovat hru než na tom, jak to zrovna přišlo. Což je samozřejmě dobře - dojde tak totiž k daleko méně situacím, kdy prohrajete, aniž byste udělali nějakou chybu.

Grafika je pohledná a hudba samozřejmě jaksepatří vánoční. Pokud by to byl moc velký nápor sváteční atmosféry, můžete ji v menu vypnout. Hra funguje, jak má, a je zdarma, pokud tedy máte rádi samotářskou zábavu s kartami, Freecell Christmas je bezproblémová volba.