Framed

Verdikt
86

Framed znamená světlo v temnotě vyčerpaného žánru nekonečných běhaček. Překvapivý důraz kladený na zápletku a chytré zapojení hádanek s lehkostí omluví jeho možná stylový, ale přeci jen prvoplánový noirový kabátek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Loveshack Entertainment
Vydání: 14. listopadu 2014
Štítky: noir, komiks, endless runner, experiment, mobilní hry, adventura

Komiks jako hra, nebo hra jako komiks? Přemostit dva naprosto rozdílné světy se už snažila spousta titulů, ale jen málokdy byly výsledky tak působivé jako v případě Framed. V zásadě jde o autoběhačku s motivem komplikovaného filmu noir o agentech. V hlavní roli: kufřík. Ten si předává nebo krade několik agentů, kteří probíhají komiksovými okénky. Na jedné obrazovce jich je několik a úkolem je přijít na jejich správné přeskupení tak, aby agent oběhl všechny policisty a nebezpečí.

Herní doba je poměrně krátká, výsledek však funguje na jedničku. Hideo Kojima (Metal Gear) dokonce prohlásil, že pro něj jde o mobilní hru roku 2014. Berte jeho prohlášení s určitou rezervou. Kojima má slabost pro agentské filmy a jazzovou hudbu, přičemž obojího je Framed plná, a to nemusí každému nutné vyhovovat. Jestliže vám však detektivní stylizace nečiní potíže, neváhejte. Čeká na vás spousta zábavy.