FRAG

Verdikt
70

FRAG nabídne zábavnou akční hratelnost i rozlišnou paletu hrdinů. Pokud se hraní začnete aktivně věnovat a možná do ní vložíte i nějaké ty peníze, může vás začít rozčilovat, že nad týmem nemáte plnou kontrolu.

Další informace

Výrobce: Oh BiBi
Vydání: 28. června 2018
Štítky: střílečka, akční, online

Střílečka už dávno neznamená druhou světovou válku a moderní hry nám ukazují, že jde spíše o sport. Mobilní hra FRAG to bere doslovně a dva hráči se v ní se svými pětičlennými týmy postaví na opačné strany hřiště. Pro vítězství navíc nestačí protihráče jen ustřílet, musíte být chytřejší. 

Po vzoru Overwatch a dalších moderních stříleček jsou postavy skutečně rozdílné. Liší se nejen barvitým vzhledem, ale rovněž zbraněmi nebo speciální schopností. Škála hrdinů je široká – od rychlého pistolníka, přes snipera, po korbu s raketometem. Schopnosti se různí od rychlého pohybu, vrhání nášlapných min, po obrannou zeď nebo šikovný jetpack. Cílem je samozřejmě poskládat svůj tým tak, aby se vhodně doplňoval. 

V bitvě samozřejmě ovládáte jedinou postavu a zbytek týmu je řízen umělou inteligencí. Po smrti skočíte do jiné postavy a hrajete dál. Díky jednoduchým příkazům, můžete svůj tým trochu ovládat – třeba ho poslat bránit základnu nebo naopak útočit na konkrétní cíl. Za zabíjení postav samozřejmě získáváte body, ale mnohem zásadnější je ničit protilehlou základnu. Nejlepší je přitom zpozorovat slabší místo v obraně a rychle proklouznout, zničit co se dá a zase se schovat. 

Strategií může být více v závislosti na vašich postavách. Někdo bude těžit z rychlosti a obratnosti, jiný vyhraje díky sázce na obranu a pomalý postup. Ovládání je dostatečně intuitivní – jedním prstem se pohybujete, druhým míříte a ke střelbě dochází automaticky. Jinak je to tradiční free-to-play hra, ve které čekáte na odemčení beden s odměnami, sbíráte karty s postavami a postupně je vylepšujete. Vše se dá urychlit placením.

FRAG nenabízí snad nic originálního, ale všechny prvky balí do zábavného akčního balíčku, který je rychlý, barevný a dostatečně variabilní. Samozřejmě tu můžete utopit spoustu peněz za rychlejší postup, ale hraní si užijete, i když se ke hře vrátíte jednou za čas. Nad většinou svého týmu však nemáte kontrolu, což může spoustu hráčů odradit.