Forspoken

Verdikt

Jednou z nejzajímavějších her chystaných na novou generací konzolí je bezesporu Forspoken. Překrásně vypadající akční adventura ve stylově zpracovaném světě. Vyjít by však měla až příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Luminous Productions
Štítky: fantasy, otevřený svět, adventura, akční

Jednoznačně nejzajímavějším (a skoro nejkratším) segmentem streamu Square Enix Presents bylo představení hry Forspoken, která vzešla z dříve oznámeného Project Athia. Pracuje na ní studio Luminous Productions a dočkat bychom se jí měli v příštím roce, a to na PlayStationu 5 a PC.

Ve Forspoken (což je název, který budu v průběhu následujícího roku pravidelně zapomínat) se vtělíme do role Frey Holland, obyčejné dívky, která získá magické schopnosti a bude je muset využít pro záchranu kouzelného, ale také řádně nebezpečného světa jménem Athia. 

Frey ve hře ztvární herečka Ella Ballinska, kterou můžete znát z posledních Charlieho andílků. Ta v krátké tiskové zprávě zmiňuje, že je velkou fanynkou videoher. Ve Forspoken se podle ní snoubí nádherný snový svět a zajímavý příběh a hra maže hranici mezi realitou a fantazií.

Hlavní hrdinka je dle jejích slov opravdová a Ballinska s ní údajně okamžitě souzněla. Věří, že totéž bude platit i pro hráče. Z gameplay traileru je nicméně patrná i zajímavá hratelnost, postavená především na netradičním pohybu protagonistky. Těšit se zjevně můžeme na velký otevřený svět a souboje s masivními nepřáteli. 

Forspoken pohání vlastní proprietární engine Luminous, který by měl plně využívat možnosti nové generace konzolí.