Forged Fantasy

Verdikt
50

Pakliže u hry neradi přemýšlíte, ale chcete prostě máchat obřím mečem a zároveň vám nevadí bezmyšlenkovitě procházet rozsáhlé herní nabídky, asi vás může Forged Fantasy zabavit. Je však otázkou, jestli nenajdete lepší hru, která bude méně tlačit na vaši peněženku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: HotHead Games
Vydání: 15. ledna 2019
Štítky: fantasy, mobilní hry, akční, rpg

Aniž bych se podíval na název vývojářského studia, stáhl jsem parádně vypadající fantasy rubačku Forged Fantasy. A hned po několika kolech mi bylo jasné, že toto jsem už někdy hrál, akorát to bylo zasazeno do sci-fi světa. Dnes recenzovaná hra plně vychází z titulu Hero Hunters. 

Ani nevíte, co bych dal za opravdu poctivou akční fantasy hru s RPG prvky pro mobilní telefony. Jenže takové hry dnes nikdo nedělá. Vše se točí okolo platebního modelu, což je přesně případ i tohoto titulu. Monetizuje se především postup hrou. Abych se ale nepředbíhal. Do každé úrovně si vezmete tým hrdinů, kteří musí porazit několik vln nepřátel. Takže vás čeká hodně sekání a střílení. Mezi aktivními hrdiny se přepínáte a jednoho tak ovládáte. 

Pro úspěch mise je důležité složení týmu. Zvládnete nepřátelům udělat dostatečné zranění? Máte nějakého léčitele? Zvládne váš bojovník ochránit zbytek týmu a ustát nápor nepřátel? V tomto ohledu by hra mohla být vážně dobrá, kdyby… samozřejmě, že je tu kdyby… rozhodujícím faktorem nebyla úroveň hrdinů. A té docílíte utrácením herní měny a otevíráním beden s náhodnými předměty pro vylepšování postav. 

To vše je dovedeno do absurdnosti tím, že své hrdiny ani nemusíte ovládat. Nestačí, že ovládáte jednu postavu a zbytek týmu je řízen umělo inteligencí – ale klepnutím na „autoplay“ nemusíte dělat už vůbec nic. Tím se ze hry trochu stává jakýsi „team manager“, ve kterém ale téměř nemáte rozhodovací možnosti. Prostě vybíráte hrdiny do týmu. Nemůžete je však variovat nebo činit další smysluplná rozhodnutí. Zdá se, že tak máte pouze kupovat herní měnu. A mikrotransakce se pohybují ve stokorunách.

Forged Fantasy skvěle vypadá a minimálně dialogy vás dovedou občas pobavit. Hraní samo však nepřináší žádnou výzvu a hra vás vybízí, abyste nehráli vůbec. Jaký to má smysl? Těžko říct, ale je to velká škoda.