Foreclosed

Verdikt

Nějak nám ten žánr táhne. O hlavním favoritovi není pochyb, ale her z kyberpunkového prostředí se chystá celá řada. Jednou z nich je zajímavě stylizovaná Foreclosed, která má vyjít napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Antab Studio
Štítky: sci-fi, komiks, střílečka, first person, kyberpunk, adventura, akční

Pokud se nic hrozného nestane, dorazí brzy na naše obrazovky Cyberpunk 2077. Není to ale jediná cyberpunková hra, která má v dohledné době vyjít. Na vlně zájmu o tento trestuhodně nevyužívaný žánr se hodlá svézt i akce Foreclosed.

Ta bude vyprávět příběh Evana Kapnose, který ve světě plném technologií a intrik přijde o svou totožnost, o práci, implantáty a prakticky o celý život. Jeho úkolem je zmizet z města, než bude jeho bývalý majetek vydražen.

Ačkoli je Foreclosed akční střílečkou, právě narativ je jedním z prvků, na které autoři nejvíce spoléhají. Tím druhým je pak výtvarné zpracování, které se inspiruje v komiksech. Kromě odpovídajícího grafického stylu se tak můžete těšit na klasické komiksové bubliny a efekty plus hrátky s rozdělením obrazovky na jednotlivé rámečky pro zajímavější vyprávění příběhu.

Hra nabídne i RPG systém. Kromě zbraní dostanete k dispozici takřka superhrdinské schopnosti, svou pistoli si budete moci upravovat skrz různé modifikace odemykající nové režimy střelby a podobně. Autoři sami říkají, že byste se o jejich hru měli zajímat v případě, že máte rádi sérii Deus Ex, případně hry, jako je Ruiner, Cloudpunk, Liberated a samozřejmě i Cyberpunk 2077.

Foreclosed je v plánu na PC, PS4, Xbox One a Switch. Vyjít má v příštím roce.