Football Manager Touch 2016

Verdikt
80

Neuvěřitelně propracovaný manažerský simulátor s nekonečnem hejblat a možností, jak se po strategické rovině na trávníku vyřádit. Cílová skupina nemá co řešit, vyloženě pro každého zásluhou své ohromné komplexity ale asi není.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iPadiPad

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Sports Interactive
Vydání: 25. listopadu 2015
Štítky: platby uvnitř hry, fotbal, simulator, kinect sports

Developer Sports Interactive neměl daleko k tomu, aby všechny fotbalové stratégy přivedl s Football Manager Classic 2015 do varu. Hra se šikovně rozkročila na pomezí plnohodnotné simulace manažerských dovedností a kapesního titulu, k výtečnosti jí však scházelo odladěnější uživatelské prostředí. Football Manager Touch 2016 cílí pravě tento nešvar odstranit a zároveň do hry přinést ještě více komponentů známých z PC verze.

Hned zkraje je třeba předeslat, že za "velké věci" si ve Football Manager Touch 2016 adekvátně zaplatíte. Připravte si bezmála šest set korun. Za to na oplátku nicméně dostanete skutečně masivní hru, s několika herními módy, tisíci nastavitelných položek a obvyklou hloubkou, kterou jen od simulátoru manažera fotbalového klubu můžete očekávat. Žádné větší změny se oproti předešlým ročníkům neodehrály, v intencích mírného pokroku jsme se dočkali spíš drobného vylepšování.


Tvůrci většinu nedostatků zvládli odstranit, na druhou stranu se nedokázali zcela vyvarovat vytvoření jiných. Nabídky nyní mají odpovídající velikost, disponují moderním vzhledem plným statistik a grafů a lehce se s nimi na dotykovém displeji různým ťukáním a gesty manipuluje. Potud vše dobré. Setkáte se však také s občasnými zádrhely v plynulosti anebo neresponzivními ovládacími prvky, jako je šipka u vyjednávání přestupné částky za hráče. Sem tam se projeví i všemožné bugy jako chybné hlášení o pozici hráče nebo týmu, za nějž kope. Stejně tak chápeme, že 3D zápasové zobrazení tvoří jen malou část zážitku, přesto použitý engine vypadá přibližně jako série FIFA před sedmi lety.

Proč si tedy Football Manager Touch 2016 zaslouží navzdory výše zmíněné kritice podobně skvělou známku. Protože všechny chybky blednou v porovnání s úžasnou komplexitou hry. Je to jako mít v týmu na pozici útočníka Messiho a rozčilovat se, že se nevrací. Nedává to smysl a smysl to ani nemá. Fotbalový manažer pro rok 2016 dokáže vykouzlit úžasné a nezopakovatelné zážitky a jistě, vždy se najde prostor pro zlepšení, v současné době ale na mobilních platformách neexistuje žádná hra, která by se k zábavě Football Manageru byť jen na kilometr přiblížila.