Flying Tank

Verdikt
70

Flying Tank je shoot 'em up střílečkou, která hraje podle zavedné formule, ale přidává k tomu povedený příběh a modulární skladbu bojových plavidel. Navíc moc dobře vypadá!

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Hexage
Vydání: 23. srpna 2023
Štítky: sci-fi, střílečka, mobilní hry

Český tým Hexage má na kontě několik povedených zářezů. Rozčeří jejich novinka Flying Tank stojaté vody shoot’em up akce? 

„Side-scroll“ střílečky jsou populární už od dřevních dob prvních počítačů a telefonů. Dnes jich není tolik, ale stále mají své místo. Představte si létající stíhačku, která se řítí kupředu, vyhýbá se nepřátelům a jejich projektilům a u toho sama rozsévá zkázu. Prostě úplná klasika. Hra Flying Tank do toho přimíchává dva aspekty, ve kterých chce být vážně silná: příběh a modulární letouny. 

Nebudu tvrdit, že je příběh nějak extra objevný. Hovoří o úpadku lidstva po mimozemské invazi, vzestupu radikálních frakcí apod. Do toho přimíchává osobní příběhy a zajímavé postavy. Místy je hra možná moc ukecaná, ale pokud vás příběh nezaujme, snadno ho budete přeskakovat. 

Hra čerstvě vyšla i pro telefony a mohu potvrdit, že ovládání se povedlo. Na jedné straně řídíte pohyb, na druhé gesty pálíte ze zbraní. Ano, těch máte vskutku víc. Základní kanón je doplněn o sekundární rakety. Vypustit ale můžete také bomby, protože nepřátelé se často pohybují po zemi a nesmí chybět ani speciální schopnost, třeba zpomalovač času nebo štít. Osobně bych preferoval, kdyby základní zbraň automaticky pálila a já se soustředil jen na pohyb a aktivaci speciálních zbraní, ale budiž. S některými jinými zbraněmi to asi dává smysl. 

V čem však tkví kouzlo hry je vylepšování. K dispozici máte hned několik různých plavidel a na ně můžete instalovat zbraně dle vlastní volby. Tedy, pokud na to máte dost herní měny, kterou získáváte likvidováním nepřátel. Zbraně se neliší jen silou, ale také promění styl hry. Preferujete spíše naváděné rakety? Projektily, které se mezi nepřáteli odráží? Nebo chcete silný laserový paprsek, který propálí vše v cestě? Volba je na vás. A snadno se vám stane, že v misi neuspějete a zkusíte to znovu s jiným složením arzenálu, který se bude na dané nepřátele hodit více. 

Hra obstojí i co do žánrových specifik, nechybí tu ono tančení mezi projektily a sbírání bonusů, které vypadnou ze zabitých nepřátel. Musím však zmínit, že ač má hra velmi povedenou audio-vizuální prezentaci, místy dovede být nepříjemně nepřehledná. Jasně, to je velmi často záměr autorů, ale zde některé projektily vypadají téměř shodně jako bonusy k sebrání. A to už mi jako taková zábava nepřipadá. Stejně tak na telefonu je občas těžší sledovat stav vašich zbraní, zda jsou nebo nejsou nabité. Celkově také platí, že vám prsty zakrývají část obrazu, což není vždy ideální. A ta automatická střelba by pomohla alespoň trochu. 

Nakonec ale musím hru doporučit. Má možná své drobné mouchy, ale funguje dobře, hezky vypadá a vypráví zajímavý příběh. Pro telefony ji navíc můžete vyzkoušet zdarma a až poté se rozhodnout, zda chcete koupit celý příběh.