Flower Reaction

Verdikt
60

Odpočinková a příjemná na pohled - taková je Flower Reaction. Poutavé hratelnosti sice moc nepobrala, ale jako uklidňující pohlazení funguje výborně.

Další informace

Výrobce: Addicting Games
Vydání: 30. března 2010
Štítky: browser-gaming, casual, meditativní, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online, logické

Některé hry si za cíl tyčí hráče postrašit. Jiné zase chtějí až k prasknutí napnout jeho schopnosti, postřeh či bystrost. Ne ve všech hrách je ale potřeba někoho přemáhat, zachraňovat svět, libovolný počet princezen nebo zastavovat pány démonů. Někdy prostě jen o to si oddychnout, odpočinout a v klidu se nechat ukolébat. Přesně o tom je i Flower Reaction, "hra", která vás do lepší nálady přivede stovkami půvabných kvítků.

Veškerá vaše účast se přitom omezí na jedno jediné kliknutí. Po obrazovce poletuje nejdříve několik, později stále větší množství květin. Levé tlačítko myši na několik okamžiků umístí kamkoliv jeden velký květ. Pokud se jej ty malé dotknou, taktéž rozkvetou, což je cílem hry. V každé úrovni musíte takto "zasáhnout" předepsané množství malých kvítků.

Je jasné, že vzhledem k takřka nulové účasti hráče, bude výsledek záviset do jisté míry na náhodě. To ale vůbec nevadí, pointou hry stejnak není lámat stropy nejvyšších skóre, ale odpočinout i u uhrančivého tance okvětních lístků. Ano, Flower Reaction je v podstatě malinko zajímavější spořič obrazovky, ale co na tom, když se na ní dívá tak pěkně. Příjemné je rovněž hudební pozadí, ačkoliv jediná skladba na poměrně krátké smyčce, se poměrně rychle oposlouchá.