Flow Free

Verdikt
74

Jak je u oblíbených logických hříček zvykem, Flow přináší velmi chytlavý koncept propojování stejně barevných bodů, který můžete kdykoli vzít a kdykoli odložit. Jestliže vám nevadí dokupování úrovní prostřednictvím mikrotransakcí, budete si u Flow rádi lámat hlavu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Big Duck Games
Vydání: 7. června 2012
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, hlavolamy, logické

Tvůrci z Big Duck Games své hře dali jak jinak než velmi prostá pravidla. Na matici od 5x5 políček až do 14x14 se po dvojicích vyskytují různě barevné puntíky. Hráčovým úkolem je tyto dvojice spojit, záleží však také na způsobu provedení. Od jednoho bodu k druhému se totiž propojením vytvoří linie a zvládnutí úrovně je podmíněno tím, aby tyto čáry zaplnily celou plochu a ani jedno políčko nezůstalo volné. Současně je tedy podstatné přemýšlet, kudy linku vést, aby například nepřehradila cestu jiným.

Počáteční fáze jsou bohužel dlouhou dobu procházkou parkem, ty nejposlednější levely však už pořádně zaměstnají vaše mozkové závity. Vzhledem k vysokému číslu úrovní je sympatické, že si dali tvůrci práci s pokaždé jiným rozestavením bodů, což přispívá k celkově větší variabilitě. Přestože provádíte stále jednu a tu samou činnost, i po překvapivě dlouhé době se nedostavuje stereotyp, natolik dobře je zvládnuté jádro hry.


Ke cti vývojářů slouží taktéž pro podobné tituly netypický dostatek obsahu. Nejen, že projít všechny úrovně vám nějakou chvíli zabere, vedle toho má hráč k dispozici rovněž mód na čas, kde si může otestovat své myšlení pod časovým presem a přesvědčit se, kolik úrovní zvládne vyřešit za minutu.

K povedeným součástem hry se řadí i audiovizuální zpracováni, opět velmi úsporné. Ale minimalistické podání barev i zvukové efekty tekoucí vody hře sluší a k jejímu účelu bezpečně postačují. Velmi kontrastně vzhledem k předchozí chvále nicméně působí implementace plateb uvnitř hry. Kreditku můžete vytáhnout v případě, že byste si rádi přikoupili balíčky s dalšími úrovněmi, nápovědu a také odlišné barevné kombinace bodů, tedy vyloženě okrajovou záležitost. Vinou přítomnosti mikrotransakcí působí Flow poněkud neuceleně, jakoby vás základní obsah měl jen nalákat na nášup, který si už ale musíte zaplatit. A to je škoda, protože nebýt všudypřítomného mamonu, tato hra by si zasloužila i vyšší hodnocení.