Flipping Death

Verdikt

Humor je koření naší existence. Je to schopnost pohledu na věc, která nám dovoluje odlehčit tíživá témata a pokračovat s úsměvem na rtech. A žertovat se musí o všem, i o neodvratném konci, což je téma, do kterého se pouští nová adventura Flipping Death. Hra vyjde v srpnu 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Zoink!
Štítky: komedie, humor, adventura

Studiu Zoink se nedají upřít dvě věci – jejich hry hned na první pohled zaujmou neokoukaným vzhledem, na ten druhý i zvoleným tématem. Platí to jak o letošní Fe, tak i o předchozích Stick it to the Man! a Zombie Vikings. A tento kladný prvek samozřejmě postihl i jejich připravovanou šílenost Flipping Death. Máte chuť zahrát si za smrtku?

Plošinovková adventura Flipping Death začíná pěkně zvesela smrtí hlavní postavy, Penny. Ta krátce poté zjišťuje, že smrt není tím posledním, co ve svém životě vykoná. Probouzí se doslova na druhé straně, v říši průhledných mrtvol, kde ji bohužel nečeká žádný odpočinek. Dosavadní smrťák už vypadá na umření, takže vám předává své naostřené žezlo.

Nečekejte ale simulátor mystického kata. Možná čas od času někoho převedete z jedné strany prosvětleného papírového prostředí na tu temnou, ale hlavně se snažíte vypátrat příčinu své smrti. S tím vám pomohou ostatní duchové, ale znáte to. Žádné kuře nehrabe zadarmo.

Takže se v roli pomocníka vlastně ocitáte vy. A problémy různých duchů často sahají za hranice světa bez slunce. Sice se nemůžete jen tak zjevit ve světě živých, ale můžete je využít ke svému prospěchu třeba tak, že se do nich převtělíte. Čeká vás spousta hádanek, platformování i naslouchání podivnému příběhu.

Není náhodou, že Flipping Death silně připomíná zmiňovaný Stick it to the Man!. Jde totiž o duchovního nástupce, což znamená dvě věci – znalí budou jako doma, neznalí nepotřebují znát. Flipping Death se chystá na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch již v srpnu.