Flip Diving

Verdikt
40

Jako chvilkové rozptýlení postačí, jinak ovšem tahle arkáda se skoky do vody sotva zvládá i úplně základní předpoklady pro funkční videohru.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Miniclip.com
Vydání: 19. srpna 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, sportovní

Flip Diving představuje jednoduchý arkádový zážitek. Vezmete telefon do ruky a klepnutím pošlete svého skokana po hlavě do vody. V zásadě s ním nic špatného není a sledovat krkolomné kousky, jaké s nebožákem provádíte, umí být občas zábava, že by však šlo o nějak zázračnou hru, to ani zdaleka.

Hra se ovládá jedním prstem. Jeho stisknutím se skokan připraví k odrazu, po zvednutí prstu z displeje skočí. Novým podržením prstu začne v letu provádět různé triky, uvolnění z displeje ho připraví na dopad. Ovšem samozřejmě za předpokladu, že zrovna míří přímo hlavou či nohama k hladině, protože to jsou jediné dvě akceptovatelné polohy dopadu. Na placáky se tu nehraje, třebaže je o mnoho zábavnější se na ně dívat. Musíte proto kontrolovat pohyb skokana ještě, když letí vzduchem, a ve správnou chvíli prst pustit.

V každé z úrovní je hráčovým úkolem projít všechna odrazová místa. Ta se postupně mění a především se zužuje prostor vymezený bójemi, do nějž se musíte se skokanem strefit. Tímto způsobem se posouváte napříč úrovněmi. Jakmile však minete přistávací plochu anebo do něčeho cestou dolů narazíte, naskytne se vám vtipný pěkný pohled, ale také konec hry a návrat na začátek.

A to je v podstatě a bohužel vše. V průběhu hraní ještě sbíráte zlaťáky, které vám po nastřádání dostatečného množství vynesou nový trik k vyzkoušení nebo dalšího skokana do sbírky. Tyto nové přírůstky nicméně jako motivace dostat se dál vůbec nefungují. V jiných lépe nadesignovaných arkádách generuje zábavu hlavně sama hratelnost a přídavné bonusy ji pouze vylepšují. Těmto titulům také nechybí vidina nějakého cíle, za nímž se lze hnát. Ne tak ve Flip Diving.

A tak se brzy přistihnete, že se královsky nudíte. Rádi byste hráli, zlepšovali se a za své výkony byli po zásluze odměněni něčím hodnotným. Tady se však budete vrhat do stejné nádržky s vodou, občas jen v odlišném prostředí, a čekat, až budete mít na odemčení postavy obtloustlého plavce. Žádný vyšší účel či snad dokonce motivace tu neexistuje.

Ve hře zkrátka nenaleznete pražádnou variabilitu, o pocitu postupu hrou nebo smysluplně stráveného času ani nemluvě. Jistě, vizuální zpracování se pohybuje na solidní úrovni a pohled na skokany zmítající se ve všemožných pozicích vám často roztáhne ústa v úsměvu. Rozseknout by to však měla otázka: Je Flip Diving v konečném důsledku dobré roztýlení, k němuž se vám vyplatí vracet? Vůbec ne.