Flaming Core

Verdikt
80

Jestli hledáte rychlou mobilní arkádu s příjemný ovládání, vyšší obtížností a výbušným vizuálem, můžete Flaming Core rovnou stahovat. Pozor si dejte akorát na free-to-play model prolezlý reklamou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Habby
Vydání: 7. března 2018
Štítky: arkáda, mobilní hry, akční

Sám sebe řadím mezi velké zastánce arkádových her a titul Flaming Core mě zaujal pro svou jednoduchou hratelnost kombinovanou s vyšší obtížností a hezkou grafikou. Jsou to právě přívětivé ovládání a přehledný design, které mobilní hry posouvají na další úroveň. Když se vám vyhrát úroveň nedaří, můžete si za to sami a problém nejde hledat třeba v nepovedeném ovládání. 

Vítejte ve světě hackerů, kteří musí prolamovat překážky a obcházet bezpečností systémy. Jak vypadají? No přeci jako laserové střílny, světelné zdi a ozubená kola. Tematické zasazení je v tomto případě irelevantní. Hratelnost je na prvním místě. Ovládáte kouli, která má schopnosti zpomalovat čas a měnit směr ve zlomku vteřiny. 

Vtrhnete do úrovně, kde se vás všechny překážky snaží zastavit. Přiložíte prst k displeji, čímž zpomalíte čas a tažením naznačíte směr, kterým chcete vyrazit vpřed. Tímto jednoduchým způsobem zvládnete kličkovat mezi nebezpečnými projektily, vyhnete se všem smrtelným zdím, zábranám a rozdrtíte obranné věže. Jak jinak, než že do nich vletíte. Ono neustále proplétání mezi překážkami, reagování a měnění trasy je opravdu zábavné a udrží vás u hraní dlouho.

Největší problém mám s platebním modelem. Hra sama nabízí přes 160 úrovní a vydrží vám tak opravdu dlouho. Jedna úroveň vás však bude stát energii, která po chvíli dojde. Budete tak muset čekat nebo aktivně sledovat reklamy. U her s vyšší obtížností se dá čekat častější opakování a neúspěch. Když při tom přicházíte o energii, je to opravdu otravné. Hra navíc nenabízí možnost za jeden poplatek zcela vypnout energii a zbavit se reklam. 

Flaming Core není vůbec snadnou hrou a vyžaduje pekelné soustředění. Zároveň se však snadno ovládá, a ještě k tomu dobře vypadá. Rád se k jejímu hraní čas od času vrátím. Nejvíce mě odrazuje platební model, který vás bude frustrovat a nejde ho zaplacením odstranit.