First Class Trouble

Verdikt

Luxusní paluba, skupinka pasažérů a... vetřelci, co předstírají, že jsou jedni z nás. Komická a od pohledu zábavná multiplayerová vylomenina First Class Trouble by se měla v roce 2021 podívat minimálně do předběžného přístupu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Invisible Walls
Štítky: stealth, multiplayer, krimi, humor, akční

Among Us se v letošním roce stalo multiplayerovým miláčkem a jeho obliba se projevila na posledních Game Awards, odkud si odneslo hned dvě ocenění: titul nejlepší multiplayerové hry a nejlepší mobilní hry.

Jak se dalo očekávat, objevují se první nové projekty, které si z úspěchu chtějí ukousnout svůj díl. Jedním takovým je chystaný First Class Trouble. Sami tvůrci jej popisují jako asymetrický multiplayer, který v sobě kombinuje kooperaci, ale také šálení protivníků.

Celá hra se odehrává na luxusní vesmírné lodi, kde vypukla vzpoura AI a robotů-služebníků. Hráči se octnou v roli hrstky přeživších, kteří díky dýchacím přístrojům překonali první důmyslný způsob umělé inteligence, jak vyhladit většinu posádky: vypnout kyslík. 

Vyhráno ale zdaleka není, protože někteří robotičtí služebníci na sebe vzali podobu pasažérů, a tak si nikdy nemůžete být jisti, zda máte vedle sebe přátelského zbohatlíka, nebo vraždící mechanické monstrum.

Vaším společným úkolem bude resetovat AI a hlavně během toho přežít, oddělit zrno od podvodných plev a užít si u toho trochu té ztřeštěné zábavy, která vyplývá ze zvláštních animací postav. 

Autoři hru chystají na PC a aktuální generaci konzolí, předběžný přístup by měl započít v příštím roce. Aktuálně probíhá alfa test, do kterého se můžete přihlásit na Steamu.