FireFox

Verdikt

Příjemná a kouzelná hra pro lepší náladu, navíc pocházející z českých luhů a hájů? Máte ji mít! Okouzlující FireFox vyjde ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Rendlike
Štítky: sci-fi, dobrodružná, casual, česká hra, adventura, od českých výrobců

Dlouho jsme tu neměli nějakou rozkošnou českou hru, ale FixFox je přímo zosobněním slůvka „milá“. Liščí mechanička Vix ztroskotá na podivné planetě Karamel, kde jsou z nějakého důvodu zakázané všechny nástroje. A proč že je tahle opravářka liškou? Po dramatickém ochlazení Země se lidé modifikovali zvířecími geny, které jim umožní přežít chladné počasí i hibernovat na mezihvězdných letech.

Vaším úkolem bude na Karamelu prozkoumat všechna roztodivná zákoutí a s pomocí mluvícího kufříku na nářadí i netradičních improvizovaných nástrojů, jako je zubní kartáček, mince nebo světélkující banán, opravit přátelské domácí spotřebiče. A taky ochutnat místní speciality. Jak se totiž s někým lépe sblížit než povídáním u misky horké polévky nebo lehce prošlého pudinku? Správně, taky vás nic nenapadá!

Příběh Vix se samozřejmě záhy trochu zamotá a z rutinní opravy, která by jí umožnila odletět z karamelové planety pryč, se rychle stane zařizování smíru mezi dvěma znepřátelenými frakcemi, terapie pro traumatizovanou umělou inteligenci a hledání dávno ztracených sourozenců.

FixFox, dříve známá jako SPACR, je dílem studia Rendlike tvořeného jediným vývojářem Jaroslavem Melounem – snad s výjimkou 8bitové hudby od skladatele Aleixe Ramona. Meloun se v minulosti podílel na hrách jako Dex nebo italské Saturnalia. Potom, co před deseti lety navštívil Památník míru v Hirošimě, se rozhodl, že už nikdy nebude hrát ani tvořit hry, kde figuruje násilí. Namísto toho se chce věnovat projektům, které zahřejí u srdíčka a lidé, lišky i roboti jsou v nich na sebe hlavně hodní.

Na vesmírné liščí dobrodružství se Vix vydá během roku 2022, a to na Steamu.