Final Fantasy VII Rebirth

Verdikt

Pamětníci se v novince neztratí, herní svět totiž bude přesně odpovídat původnímu. Rebirth vyjde 29. února 2024.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Square Enix
Štítky: final fantasy, hd remake, jrpg, akční, rpg

O tom, že otevřený svět Final Fantasy VII Rebirth bude opravdu rozlehlý, se snažila přesvědčit i nedávná ukázka. Jak ale napovídá obsah rozhovoru, který tvůrci minulý týden poskytli webu Press Start, tým ze Square Enix se pokračování Final Fantasy VII Remake věnuje opravdu do nejmenšího detailu.

Vedoucí vývoje Naoki Hamaguči uvedl, že s týmem vzali kompletní mapu původní hry a přetvořili ji jedna ku jedné. Znamená to, že hráči mohou navštívit všechna známá místa, města, dungeony i jiné zajímavosti, jež mají dodnes v živé paměti. Jenom tentokrát s tím rozdílem, že je vše propojené do jednoho živoucího dynamického celku.

Jak už tvůrci dříve zmínili, Rebirth klade větší důraz na průzkum než jeho předchůdce, čemuž se uzpůsobilo i prostředí. Celá mapa bude dostupná od samotného začátku, ale na některá místa se hráč dostane až v pozdějších fázích, jelikož nejdříve potřebuje získat určité schopnosti, případně pokročit v příběhu.

Hamaguči rovněž fanoušky ubezpečil, že ve hře nebudou chybět ani všechny ikonické momenty nebo postavy. Také uvedl, že hráči kromě Clouda mohou plně ovládat Caith Sith nebo inteligentního psa Red XIII. Chybět nebude ani Vincent Valentine, který se sice připojí k vaší partě, ale nepůjde za něj přímo hrát.

Zajímavými proměnami též projde soubojový systém, v němž se nově využije mechanismu synergie jednotlivých postav i dodatečných schopností. Hráči nebudou ochuzeni ani o různé minihry, působivé filmečky nebo lehkou příchuť humoru díky různým mírně odlehčeným situacím.

Jak ovšem vyplynulo z jiného rozhovoru, tentokrát pro španělský magazín Vandal, ochuzeni naopak budou o dodatečná DLC (děkujeme webu GamesRadar+). Kreativní ředitel Tecuja Nomura prohlásil, že tým s žádnými rozšířeními aktuálně nepočítá.

Vzhledem k tomu, že Final Fantasy VII Remake časem přineslo dodatečnou epizodu Intermission, ve které se Yuffie a Sonon vydali na tajnou misi v Midgaru, se jedná o mírné překvapení. Na druhou stranu je potřeba taková prohlášení brát s lehkou rezervou. Ostatně si lze vzpomenout na situaci ohledně Final Fantasy XVI – producent Naoki Jošida také uváděl, že žádná DLC do hry nepřibudou, aby se později ukázalo, že se nakonec přeci jen připravují.

Ať už to bude jakkoli, Final Fantasy VII Rebirth vyjde 29. února 2024 exkluzivně pro PlayStation 5. Titul je tak rozlehlý, že fyzické vydání vyžaduje dva Blu-ray disky.