Farming Simulator 22

Verdikt

Konečně! Prominentní značka, jejíž nový díl vyhlíží všichni milovníci farmářských a statkářských simulací, začne střídat roční období. Můžeme se tak těšit na všemi barvami hrající podzim či náročnou zimní údržbu. Hra vyjde ke konci letošního roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Giants Software
Štítky: farma, simulace

Doposud se o různá roční období v sérii Farming Simulator starali pouze sami fanoušci skrze modifikace, ale této příjemné povinnosti bude s příchodem letošního dílu Farming Simulator 22 konec. Sami tvůrci ze studia Giants Software přicházejí s cyklem, během kterého se vám ve hře prostřídá čtveřice ročních období mírného pásma.

Vývojáři zatím nezacházejí do přílišných detailů. Můžeme se proto pouze domnívat, zda půjde jen o vizuální vychytávku. Že bychom konečně začali pořádně řešit, kdy má smysl zasít které plodiny, a kdy je začít sklízet? Zimní farmaření zní obecně jako lákavá výzva.

Střídání ročních období bude dost možná tím nejlákavějším z Farming Simulatoru 22. Jinak se totiž bude spíše jen nadále rozšiřovat dosavadní obsah. Tvůrci slibují nové plodiny, nová vozidla a stroje (celkem přes 400), nové značky (dohromady přes 100), dvě nové mapy, nebo třeba aktualizaci mapy Erlengrat z rozšíření Alpine Farming pro Farming Simulator 19.

Jednotlivé mapy by měly být plnější, umělá inteligence chytřejší, zvuky uvěřitelnější a celá hra samozřejmě o něco hezčí. Na revoluci to ale ani tentokrát nevypadá a první obrázky naznačují, že ani v oblasti interakce mezi pneumatikou a povrchem nedojde k zásadnějším změnám – traktory stále jakoby kloužou po povrchu a zanechávají sotva viditelné stopy.

V tomto ohledu je konkurenční Professional Farmer: Cattle and Crops mnohem dál, nemluvě o zmlsání SnowRunnerem... Ale třeba nás jen zdání klame a nějaké budoucí první záběry z hraní nám za toto chybné pokárání dají pohlavek.

Farming Simulator 22 vyjde letos na podzim na PC, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X|S a Stadii. Půjde o první titul, který si studio Giants Software vydá samo (dříve spolupracovalo s francouzským vydavatelem Focus Home Interactive).