Farmer's Dynasty

Verdikt
78

Práci na statku se věnuje celá řada her, ale která vás nechá se starat i o jídlo, odpočinek či různé každodenní aktivity? Farmer's Dynasty dělá přesně tohle a díky tomu se jedná o mimořádně uvěřitelný a atmosférický zážitek. Fanouškům žánru nelze než doporučit.

Další informace

Výrobce: Toplitz Productions
Vydání: 14. prosince 2017
Štítky: farma, simulace

Pokud vás Farmer's Dynasty něčím neoslní, pak je to celková grafika a vzhled, animace a dabing postav. V těchto oblastech vás hra přenáší spoustu let do minulosti, ale ve světě simulátorů je to bohužel obvyklé. Kde tyto hry vynikají, je hratelnost, díky které se dá nad zastaralým kabátkem přimhouřit oko. A Farmer’s Dynasty je po herní stránce jedinečná.

Není to totiž jen simulace orání, sázení a sklízení, ale celého života farmáře, který je zároveň domácím kutilem. Umíte zdít, opravovat střechy a ploty, zbavovat skleníky rzi. Tyto dovednosti využijete při pomoci ostatním obyvatelům farmářské oblasti, kteří vám na oplátku věnují svůj polorozpadlý traktor a zrezivělý kombajn. Máte tedy pocit, že začínáte skutečně od nuly, s tím nejhorším z nejhorších vybavení a opravdu pomalu se někam vypracováváte, až k nablýskaným strojům s nebesky vysokou cenovkou.

Musíte jíst, musíte spát, vypořádáváte se s krysami, jako správný farmář si hledáte ženu, zatímco na poli se potýkáte s obrovskými brázdami, které zde zanechal pluh a s nimiž si váš původní traktůrek dělá vrásky.

Seznam strojů nesahá ostatním hrám z žánru většinou ani po kotníky, ale pocit, že prožíváte život farmáře, je zde nejsilnější. Chtělo by to spojit vozový park a technickou stránku Farming Simulatoru a Cattle and Crops se sociálními aspekty a uvěřitelným postupem z Farmer's Dynasty. To by pak mohla být dokonalá farmařící hra.