Farmerama

Verdikt
77

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o laciný klon ostatních budovatelských strategií, není tomu zcela tak. Klon to možná trochu je, ale laciný rozhodně ne. Pokud raději než akcí trávíte své přestávky mírumilovným obstaráním své farmy, základny či impéria, Farmeramu bez obav zkuste.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Bigpoint
Vydání: 9. října 2009
Štítky: budovatelská, farma, platby uvnitř hry, zdarma, casual, nejhranější na starých hry.cz, simulace, strategie

Kouzelný, tradičně německý vizuál farmářského simulátoru od studia Bigpoint dokáže zaujmout na první pohled. Produkční hodnoty jsou v této hře opravdu znatelně jinde než v případě jiných běžných bezplatných flashovek. Však také ještě aby ne, hru hraje přes třicet milionů lidí z celého světa.

Farmerama nabízí pořádnou dávku obsahu. Vše se samozřejmě v základu točí okolo sázení zemědělských plodin, čekání a sklízení. To je ovšem jen odrazový můstek do světa plného zakázek, tržišť, úkolů, tématických zkrášlovadel a opravdu obrovského výběru předmětů.


Farmerama vás zaměstná vyráběním krmiva, schraňováním hnojiva, čerpáním vody. Je škoda, že dost předmětů a akcí je podmíněno použitím cihliček za skutečné peníze, ale free-to-play model není implementován nikterak invazivně a většinu času se vám nijak zvlášť nevnucuje, což je rozhodně vítaný přístup.

Hra je koncipována tak, aby vydržela dlouhou dobu. Za každou dosaženou úroveň se otevírá nový a nový obsah, přibývají výzvy či místa k navštívení. Impozantní je i nabídka různých vedlejších činností, pokud už vás od věčného okopávání polí chytají imaginární záda. V případě, že je podobný typ her vaším šálkem čaje, nepožadujete od svých oddychovek bezhlavé masakry, ale raději v poklidu budujete v míru a přátelství, obklopeni veselou atmosférou, s Farmeramou nešlápnete vedle.