Farm Mechanic Simulator

Verdikt

Kouzlo podivných simulátorů spočívá v možnosti vyzkoušet si věci, ke kterým by se člověk v realitě dostával jen poměrně obtížně a ještě by dlouhodobě nejspíš nebyly žádná sranda. Ale zkusit se povrtat v kombajnu na obrazovce? Proč by ne! Farm Mechanic Simulator vychází příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Glob Games Studio
Štítky: simulace

Kdyby si Car Mechanic Simulator a Farming Simulator vyšli na rande, dost možná by z jejich porozumění vzešel Farm Mechanic Simulator. Hra, ve které se stáváte opravářem zemědělské techniky, si bere spoustu prvků z Car Mechanic Simulatoru, a je tak dalším titulem v rozrůstající se rodince, do které už spadají hry jako Tank Mechanic Simulator, Mech Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator a spousta dalších.

Jenže Farm Mechanic Simulator nemají na svědomí vývojáři spadající pod Playway, takže možná můžeme očekávat trochu jiný přístup. O farmařící odnož se stará studio Ultimate Games, které se proslavilo zejména simulacemi Ultimate Fishing Simulator a Deadliest Catch: The Game.

Ve Farm Mechanic Simulatoru budete přijímat (případně odmítat) zakázky zdejších farmářů, jejichž technika se používáním logicky opotřebovává. Jejich živobytí je závislé na vašich opravářských dovednostech, s jejichž pomocí navrátíte zašlý lesk traktorům, kombajnům, sekačkám, sečkám, sklápěčkám a dalším strojům.

Jak budou přibývat zakázky, poroste i vaše finanční konto, což vám umožní rozšiřovat svou dílnu o nové nástroje usnadňující vaši práci. Zemědělskou techniku rovněž musíte otestovat v ostrém provozu, než ji vrátíte majiteli. Takže jde skutečně o tu samou formuli, jakou najdete ve všech výše zmíněných Mechanic Simulatorech.

První trailer je ale trochu děsivý. Všechny traktory jsou zjevně autonomní, když se obejdou bez řidiče a z hlediska grafiky a animací nejde o žádné terno. Pokud bychom si však měli tipnout, nejde o záběry z hraní ani z enginu hry. Působí to jako konceptové video určené investorům ukazující hlavní prvky chystaného projektu.

Farm Mechanic Simulator má před sebou ostatně ještě dlouhou cestu, protože se s ním počítá nejdřív ve čtvrtém kvartálu příštího roku. Mezi podporovanými platformami naleznete úplně vše od PC přes PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S až po Switch.