Faraway 4: Ancient Escape

Verdikt
80

Hledáte klidnou, hezky vypadající a ne příliš náročnou logickou hru? Faraway je povedená série a její čtvrtý díl vás zavede do antiky, což není vůbec špatná nabídka.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Snapbreak Games
Vydání: 28. listopadu 2018
Štítky: mobilní hry, logické

Čtyřka v názvu značí pokračování evidentně zaběhlé série. První díl přitom vyšel teprve minulý rok, ale úspěch znamenal rychlý nástup pokračování. Čtvrtý díl Faraway nás zavede do prostředí antiky, kde se pokusíme rozlousknout nejednu záhadu. 

Pamětníci možná vzpomenou na Myst, těm mladším připomenu třeba fantastický The Witness. Tyto hry stojí na volném objevování ostrova, který je posetý logickými rébusy. Faraway si z nich bere inspiraci, i když úrovně jasně dělí a každá hádanka je většinou lineární. Pokaždé se snažíte projít magickým portálem dále. Budete k tomu však potřebovat páčky, madla a otočné kotouče. 

Titul si rád pohrává s překvapením. Když vyřešíte hádanku, mnohdy si pro vás připraví poutavé odhalení. Obtížnost není nijak vysoká a zadání úkolů většinou vyžaduje pouze dostatečnou pozornost – pokud hledáte opravdovou výzvu, podívejte se jinde. Osobně jsem takový přístup uvítal. U hraní se příliš nezaseknete, ale to také znamená, že ji do dvou hodin projdete. 

Rébusy se mění a časem komplikují, také úrovně jsou delší a delší. Ovládání je však příjemně jednoduché, i když mě mrzí, že se můžete volně rozhlížet, jen když to hra přímo dovolí. Je to škoda, protože výhledy jsou ve hře krásné. V půlce hraní dojdete do bodu, kdy skončí demo a vy si zbytek musíte za 90 Kč zakoupit. To je však velkorysá nabídka vzhledem k tomu, že v tu chvíli jistě budete vědět, zda vás hra baví nebo ne.

Faraway 4 nabízí hezké prostředí a příběh vyprávěný pomocí ukrytých vzkazů. Ten však není příliš zajímavý. Zajímavé jsou však rébusy, které sice nepředstavují nějakou výzvu, ale čas u hraní bych rozhodně zhodnotil jako příjemný.