Fantastic Beasts: Cases From The Wizarding World

Verdikt
51

Obyčejná adventurní detektivka, kterou nad průměr vytahuje jen pár světlých chvilek a licence světa Harryho Pottera.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Warner Bros. Interactive
Vydání: 16. listopadu 2016
Štítky: detektivka, platby uvnitř hry, zdarma, fantasy, mobilní hry, adventura

Ve svém jádru je Fantastic Beasts: Cases From The Wizarding World jen další v řadě mobilních detektivek s hledáním skrytých předmětů. Hra přímo následuje cestu svého žánru, jen ji tu a tam ozvláštní trochou magie a licencí světa Harryho Pottera. A byť ta představuje jen jakési pozlátko na povrchu s minimálním dopadem na hratelnost, dost možná je pro řadového uživatele přesně tím důvodem, proč Cases vyzkoušet, pro fanoušky brýlatého čaroděje určitě.

Hra se na rozdíl od potterovských filmů odehrává v moderních kulisách a nechá vás prozkoumat známé lokace kouzelného světa, ať už se jedná o Děravý kotel anebo famfrpálové prostředí. Stran hratelnosti se hráči dostane dosti standardního zážitku. Vždy jste vrženi na novou obrazovku, vybaveni seznamem předmětů, které je třeba najít, a časovačem. Čím dříve všechny úspěšně naleznete, tím větší porci bodů inkasujete.

Tvůrcům titulu se sem tam podařilo dovnitř vecpat pár zajímavých prvků. Máte například k dispozici nápovědu od některého z doprovodných charakterů. Čas od času musíte seslat kouzlo, které napraví škodu způsobenou v rámci úrovně. A když už je řeč o úrovních, s některými si autoři relativně vyhráli. Výsledkem je netradiční zážitek jako kupříkladu zrcadlově převrácený obraz.

Bohužel pro Fantastická zvířata, v konceptu hry převládají spíše nešvary, které dokážou čas s ní pořádně otrávit. Předně, protože se jedná o titul olepený cedulkou "free-to-play", je třeba se připravit na solidní porci čekání. Dalším zádrhelem je frekvence, s jakou se budete muset vracet do už jednou splněných levelů, jen proto, abyste se mohli posunout dál. Nu, a pokud nepatříte mezi milovníky knih J. K. Rowlingové nebo jejich filmových zpracování, čekejte také plejádu podivných názvů a jmen, to vše samozřejmě v angličtině. Místy dochází k takovému zmatení, že hráč ani pořádně neví, po čem se má na obrazovce dívat.

V konečném důsledku tak Fantastic Beasts: Cases From The Wizarding World nelze označit za nic víc než jen dosti standardní adventurní detektivku. Tempo má solidní, fanoušci značky se mohou těšit na pár příjemných pokývnutí ze strany filmové licence a autorům se podařilo přijít i s několika zajímavými nápady.

Jejich řídký výskyt, všeobecná šablonovitost, strasti freemium modelu i vyšší jazyková náročnost nicméně mluví jasně proti. Opravdu máme tu čest "jen s tím dalším v četném zástupu".