Fable

Verdikt

Legendární série se konečně dočká oživení a vypadá to, že půjde o věc v doslova velkém stylu. Bližší datum vydání ale zatím stále neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Playground Games
Štítky: fantasy, third person, sandbox, otevřený svět, akční, rpg

Microsoft se rozhodl odstartovat svou letošní Xbox Showcase hrou, na kterou čekáme už pořádně dlouho – Fable. Ihned na začátku traileru tohoto restartu série se dozvídáme, že jde o ukázku přímo ze hry v duchu předchozího prohlášení, že během prezentace neuvidíme žádné CGI filmečky.

Přesto celé video vypadá spíše jako cutscéna s jen pár záblesky působícími jako přímo z hraní. Ať už je to jakkoliv, nové Fable v tomto traileru vypadá naprosto fantasticky a nastiňuje hned několik zajímavostí.

Tou první je přítomnost obrovitého stonku, který většinou vyraší z kouzelných fazolí. A pokud znáte tuto pohádku, víte, co hrdinu čeká v oblacích, jakmile se do nich po stonku vyškrábe – zlý obr. A roli tohoto obra si zde střihl herec a komik Richard Ayoade, kterého můžete znát ze seriálu Ajťáci / The IT Crowd.

Z traileru je patrné, že se ze hry nevytratil tolik typický humor, ale jinak se vlastně opět nic moc nedozvídáme. Pořádné záběry z hraní chybí, stejně jako jakékoliv datum vydání a podporované platformy. Víme jen to, že až Fable vyjde, bude rovnou dostupné v Game Passu.