F1 23

Verdikt

Letošní ročník formulových závodů slibuje lepší fyziku i aktuální soupisky všech stájí. F1 23 vychází už za měsíc, 16. června.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Codemasters
Štítky: arkáda, simulace, závodní

Letošní iterace vysokooktanového okružního závodění formulí F1 23 slaví návrat příběhového módu Braking Point, který v loňském ročníku chyběl. Na dramatický oznamovací trailer se můžete podívat výše. Opět se tak vrací rivalové Aiden Jackson a Devon Butler, kteří tentokrát musí spojit síly a dát odlišnosti stranou, protože kopou za stejný tým ve stáji Konnersport.

Vůbec poprvé ve hře debutují tratě na nových okruzích v Las Vegas a v Kataru, chybět nebudou v den vydání ani tratě Paul-Ricard, Algarve a v Šanghaji, které v předchozím díle F1 22 přibyly v updatech zdarma.

Z hratelnostních novinek F1 23 slibuje ještě lepší a autentičtější fyziku, aktualizované vozy či oficiální soupisku F1 čítající 20 populárních pilotů a 10 týmů. Hra také implementuje pravidlo červených vlajek, které se v motorsportu používají v případě závažných nehod a překážek na trati, kdy signalizují všem závodníkům okamžitě zastavit.

Milovníci simulací uvítají větší příklon k realismu a vylepšení telemetrie, trakce a propočítávání aerodynamiky. Ležérnější hráči by si zase měli užít příslibu lepšího a přesnějšího ovládání na gamepadech.

Závody tentokrát půjde jezdit i na 35% závodní vzdálenost. To je příjemný kompromis mezi běžnějšími 25% a 50%, kdy první varianta neumožňuje důkladnější taktizování a jde v podstatě jen o co nejpřesnější průjezd tratí, zatímco poloviční varianta zase nemusí sednout každému kvůli vysokým nárokům na volný čas.

F1 23 se postaví na startovní čáru 16. června na PC, obou generacích PlayStationů a Xboxů. Majitelé předobjednávek Champions Edition se do hry dostanou o tři dny dříve.