Expeditions: Rome

Verdikt

Zkušeným počítačovým stratégům jistě není název Expeditions neznámý, však se jedná o strategické chuťovky. Série by ještě letos měla dostat nové pokračování, které tentokrát zamíří do antického Říma.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Logic Artists
Štítky: historická, rpg, strategie

30. května 2013 vyšla první hra dánského studia Logic Artists zvaná Expeditions: Conquistador. 27 dubna 2017 vyšla jejich druhá hra Expeditions: Viking. A v roce 2021 vyjde jejich třetí hra Expeditions: Rome. A nám se rázem zpřeházely priority. Expeditions: Rome je instantně jednou z našich nejočekávanější her roku.

Po výborném strategickém RPG Expeditions: Viking, které rovnou instalujeme k opakovanému průchodu i s fanouškovskou češtinou, se konečně dočkáme, doufejme, neméně povedeného RPG, tentokrát zasazeného do starověkého Říma. V něm se z vás stanou legáti bojující za Řím s řeckým odbojem.

Čeká vás návštěva řeckého pobřeží, galských lesů, severní Afriky i Říma samotného. Všude budete svádět tahové bitvy s nepřáteli bok po boku s vybranými společníky, kteří vás budou doprovázet na každém kroku, a jimž budete vybírat nové schopnosti po nastřádání dostatečného množství zkušeností.

Postupně si vybudujete renomé schopného a obávaného legáta, přičemž bude jen na nás, jak krutí budete ke svým nepřátelům – pokoříte je slovy, anebo mečem? Nebude chybět politikaření, okolo nějž se bude točit celý příběh. Na samotném začátku totiž váš otec zhyne rukou neznámého politického protivníka, takže cesta za pomstou vás asi nemine.

Expeditions: Rome zní i vypadá jako nefalšovaný nástupce Expeditions: Viking, ale i kdyby si obě hry byly až příliš podobné po herní stránce, historické zasazení se logicky musí postarat o docela jiný zážitek. Hru máme podle studia Logic Artists očekávat ještě letos a pouze na počítačích.