Evoland 2

Verdikt
70

Jistě najdete lepší hry, které vám nabídnou nostalgické zážitky, ale jen těžko potkáte titul, který by vám zabalil celou herní historii adventur, RPG a bojovek do jednoho příjemného balíku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

9,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Shiro Games
Vydání: 25. srpna 2016
Štítky: mobilní hry, adventura, akční, rpg

První díl Evoland přišel s brilantním nápadem. Hry za několik desetiletí udělaly neuvěřitelné technologické pokroky – co kdyby je někdo shrnul do jedné hry? Během pár hodin jste si tak prošli od jednoduchých pixelových začátků, až po komplikovanější 3D. Dvojka dělá vlastně to samé, ale jde na to mnohdy chytřeji.

Ona evoluce již není přímočará a samoúčelná. Tentokrát slouží příběhu, který jsme v prvním případě postrádali. Vaši hrdinové začnou v 16bitové éře adventur a díky možnosti cestovat v čase se objeví nejen o 50 let zpět v době Velké války, ale zjistí, že celý svět je najednou 8bitový. A mění se nejen technologické zasazení hry, ale rovněž i hratelnost. Zatímco jednou hekticky bojujete proti lesním tvorům, jindy skáčete v jeskyni plné kyseliny, řešíte logické rébusy nebo bojujete v akčním duelu. Když se hrdinové dostanou do budoucnosti, bude to ve 3D!

Každé období herní historie je tak reprezentováno vizuální podobou a rovněž typickým žánrem. Přechody jsou přitom velmi plynulé a vyjma velkých skoků, které postavy humorně komentují, si jich mnohdy ani nemusíte všimnout. Na druhou stranu, příběh vás na zadek neposadí. Je to celkem tradiční vyprávění o tom, že vše nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. V tomto případě hovoří o válce mezi lidmi a démony.

Nejen, že změna žánru či podoby nyní dává v kontextu příběhu smysl, ale celá hra je také delší a komplexnější. Když už vás titul naučí novou mechaniku, nechá vás ji pořádně vyzkoušet. Osobně mi kratší herní doba nevadí, ale pokud chcete za své peníze hodně muziky, je to jistě pozitivní zpráva. Horší je to s ovládáním, které má daleko k dokonalosti. Dotykový displej je na tom zdaleka nejhůře, kde je vyloženě nepohodlné. Nejlépe si zahrajete s ovladačem.

Ani na nejjednodušší obtížnost vám hra nedá nic zadarmo, náročnost je příjemně vysoká. Oproti prvnímu dílu lze vidět krok dobrým směrem a ona změna herního stylu i žánru určitě nepřestane bavit. Jistě, najdete jednotlivé hry, které každé období reprezentují lépe, ale tady to získáte v jednom balíku. Příběh není dechberoucí, ale dialogy se povedly. Hlavně v nich nechybí humor a neustálé odkazování na další herní legendy. 

Zajímavou adventuru Evoland 2 si můžete zahrát jak na počítačích, tak mobilních telefonech se systémem Android či iOS.