Everwild

Verdikt

O čem to přesně bude, pořád vlastně nevíme, ale od pohledu se chystá nesmírně podmanivá záležitost. O vizuální kráse se pochybovat nedá, o zbytku hry se také dozvíme. Ale kdy to bude, není jasné, protože vývoj je, zdá se, stále ve velmi raném stádiu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Rare
Štítky: fantasy, adventura

Studio Rare má za sebou 35letou tradici vývoje her nejrůznějších žánrů od Battletoads přes Banjo-Kazooie až po Sea of Thieves. Jeho nejnovější počin se pod názvem Everwild představil už loni na podzim, jeho grafický styl vypadá jako něco z dílny japonského animátora Mijazakiho. Nádherný pohádkový svět bude plný kouzel, magie a divokých zvířat.

Hrát budete za Eternal, bytost schopnou vycítit magii a vnímat její proudění ve všem živém okolo. Zatím ale není jasné, jak tahle mechanika bude fungovat – vlastně stále ani nevíme, jak se Everwild bude hrát a co bude vaším cílem. Od pohledu bychom to tipovali na explorativní adventuru na způsob Zeldy s kooperativním multiplayerem, ale kdo ví.

Jasno o tom totiž možná nemají ani samotní tvůrci. Šéf Xbox Game Studios Matt Booty nedávno Polygonu sdělil, že týmu studia Rare hodně učaroval pocit, kterého dosáhli ve své předchozí hře, Sea of Thieves. „Baví nás myšlenka, že hráči tvoří příběhy společně. Tým Everwild chce dát hráčům svět, v němž se mohou jen tak ztratit.“

Booty nicméně potvrdil, že s hratelností zatím stále spíše experimentují: „Částečně jsme o Everwild ještě moc nemluvili, protože hodně věcí teprve jen zkoušíme.“ Nový trailer naznačuje prozkoumávání rozlehlého světa v partě, ale také týmové kouzlení na záchranu zraněné srnky.

Až Everwild vyjde, budete si ho moct zahrát na PC a Xbox Series X skrze Xbox Game Pass.