Euro Truck Simulator 2: Road to the Black Sea

Verdikt

Oblíbený český simulátor nákladní dopravy se dočká nového rozšíření, tentokrát na pohledný jihovýchod Evropy až k Istanbulu. Nová expanze vyjde ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: SCS Software
Štítky: auta, česká hra, dlc, simulace, od českých výrobců

Kdo nehrál Euro Truck Simulator 2, možná nechápe, jak je možné, že si hra i sedm let od vydání drží oddanou komunitu, která s radostí konzumuje každý přídavek, jenž jim pražské studio SCS Software nabídne. Rada: Zkuste si to. Vážně. Po dlouhém, nepříjemném dni se zkuste navečer jen tak projet. ETS2 je totiž nesmírně relaxační zážitek. A o jistém lákavém podtónu eskapismu a mámení dálek ani nemluvě.

Tentokrát na jihovýchod

Pár států dostupných v původní hře působí v porovnání se současnou podobou jak dětské hřiště postavené vedle Camp Nou. Skrze menší i větší expanze se otevřela krásnější Francie, rozšířená střední Evropa, Skandinávie, Estonsko, Lotyšsko, Litva, jih Finska, kus Ruska a nakonec i Itálie.

Jak napovídá název nově ohlášeného datadisku, další je na řadě cesta k Černému moři. Hráči si tak budou nově moci projezdit Rumunsko, Bulharsko a evropskou polovinu Turecka až k Istanbulu. Bude je tam čekat nová pohledná krajina, řada destinací, kam a odkud doručovat náklady, možná nějaké nové druhy zboží. 

Slibně zní také předběžný popis lokalit. Jezdit po dálnici není úplně esence extatické zábavy ani v životě, v simulátoru ještě o to méně. Křivolaké úzké silničky, ideálně ještě s převýšením – to je pravý řidičský bonbónek. A přesně takových by mělo být v Road to the Black Sea plno, protože tvůrci hodlají vaše silniční kolosy vypustit na venkovské stezky i nechat zdolávat karpatský masiv, kde zas tolik magistrál nenajdete. Tedy až na tu transfagarašskou, ale ta je také pořádně klikatá, tudíž naopak upřímně doufáme, že na ni vývojáři nezapomenou.

Kéž by nasněžilo

Na druhou stranu, je to zase stará známá písnička. Vzorec, který dobře zná kdokoliv, kdo si k ETS2 alespoň jedno rozšíření už někdy pořídil. Nové pěkné poježdění, ale v jádru pořád to samé. Vůbec už by nevadilo, kdyby krom obsahového přídavku také přišel nějaký s novinkami do hratelnosti.

Nemluvíme o jízdních vlastnostech a podobně, ty má hra nastavené ideálně, ale spíše o množství situací, s nimiž se na silnici můžete potkat. Zajímavější chování ostatních řidičů (například schopnost dupnout na brzu a strhnout volant a ne vám to s bohorovným klidem narvat do návěsu, když jim vjedete do cesty, by se opravdu hodila), lepší vyhodnocování pokut v závislosti a tom, kdo zavinil nehodu, více náhodných situací...

A nebo náš sen: Více druhů počasí s dopadem na hratelnost. A hlavně zima! Sněhová nadílka pořádně zamíchá dopravní situací i ve skutečnosti, opatrně zdolávat namrzlé kopce by ale v ETS2 na rozdíl od reality mohla být parádní zábava.

Vývojáři nicméně nic podobně velkého neohlásili, takže prozatím nejspíš zůstane u zálibného snění. Horské silničky zní i tak zajímavě a na nové lokality bude jistě radost pohledět. Euro Truck Simulator 2 je příjemná, fajn hra a po expanzi z ní bude ještě větší, příjemná, fajn hra.