Euro Truck Simulator 2: Itálie

Verdikt
80

Jako ve všech předchozích případech, Itálie vůbec nezklamala. Právě naopak vzala vysoko posazenou laťku od Viva la France! a posunula ji ještě výš.

Další informace

Výrobce: SCS Software
Vydání: 5. prosince 2017
Štítky: česká hra, first person, auta, dlc, datadisk, simulace, od českých výrobců

Ani jsme se nestihli pořádně ohřát v Novém Mexiku a už jsme byli povoláni posadit se za volant kamionu v jiné prosluněné destinaci. Je tedy čas odložit kovbojský klobouk, v rádiu zapnout Triky a pověry a připravit se na tisíce nových kilometrů silnic na Apeninském poloostrovu v datadisku Itálie pro Euro Truck Simulator 2. 

Stejně jako u předchozích rozšíření, je i v případě Itálie největším lákadlem právě navýšení počtu měst, která na svých cestách navštívíte. Těch je tentokrát devatenáct a mezi nimi je natažených jedenáct tisíc kilometrů silnic, dálnic, objezdů, odboček, atd. Někdo by sice mohl namítnout, že pár měst na severu Itálie bylo již v původní hře. Ovšem i ta dostala kompletní facelift, takže je můžete považovat za úplně nová.

Stejně jako města, i jednotlivé společnosti se dočkaly nových přírůstků do svých řad. Celkem jich je 25 a najdete mezi nimi vše od zpracovatelů potravin až po těžební firmy. O nedostatek nových zakázek tím pádem také strach mít nemusíte.

Nádhera kam se podíváš

S detailním vyobrazením Francie v loňském datadisku Vive la France! si vývojáři z SCS nastavili laťku nesmírně vysoko, ale i tak se jim ji podařilo překonat bez obtíží. Bude stačit pár minut strávených v Itálii, abyste si celý poloostrov zamilovali. Ať už povezete mraženou zeleninu na Sicílii nebo nová auta do Turína, budete neustále nasávat atmosféru a nejedenkrát se stane, že samým kocháním zapomenete odbočit a schválně si tak natáhnete cestu.

Tam kde jsme si u Nového Mexika stěžovali na poměrně rychle nastupující repetitivnost prostředí, musíme naopak Itálii pochválit. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě samotná geografie Apeninského poloostrovu. Ježdění z jedné strany poloostrova na druhou bylo pokaždé radostí a zvláště u prvních pár zásilek jsme byli mile překvapeni, jakou podívanou si na nás tentokrát hra připravila.

Když poprvé vjedete do tunelu a na druhé straně se vynoříte na vysokém mostu obklopeni nádhernými horami, scenerie vám vyrazí dech. Zvláště v kombinaci s počasím nejedenkrát pozastavíte hru a jen se ve foto módu rozhlížíte po okolí. Stejně tak když jedete do jižní části poloostrova a na horizontu vidíte, jak se před vámi objevuje moře. Fanoušci Kmotra se navíc budou cítit jako ve filmu, když se budou snažit manévrovat po úzkých sicilských silničkách a vybavovat si scény z filmu při míjení domečků.

Dovolená u moře

Jaký smysl by ale mělo mít do detailu propracované prostředí, když by obsahem nevydrželo ani na jedno odpoledne. Nepochybujeme, že se již určitě našli i někteří z vás, kteří získali achievement za objevení všech nových měst na jeden zátah. Spoustě hráčů však Itálie vydrží na desítky hodin plných skvělé zábavy.

S každým dalším přídavkem, kterého se dočkáme ať už do American Truck Simulatoru, popřípadě ETS2 jako v tomto případě, si připadáme jako kolovrátek když recenze shrnujeme slovy – není co vytknout. A ono opravdu není, ať už si vývojáři nastaví laťku jakkoliv vysoko, je jasné, že s dalším přídavkem ji posunou ještě trochu výš. Navíc, pokud opravdu s nákupem váháte, sever Itálie dostupný i v původní hře dostal stejný facelift i pro hráče, kteří si DLC nekoupili. Je to skvělý způsob jak si Itálii osahat a koupit si ji až s naprostou jistotou.