Entite Synapse Runner

Verdikt
70

Originální kombinace hříčky stavěné na rychlosti reakce a logického uvažování. Při delším hraní se sice začne opakovat, ale na chvilkové odreagování se jedná o velmi dobrou volbu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: CS Game
Vydání: 25. dubna 2016
Štítky: na postřeh, zdarma, endless runner, česká hra, mobilní hry, logické, od českých výrobců

Že už nejde vymyslet nic nového, všechny žánry máme, všechno jsme už viděli? I podobné názory můžete občas zaslechnout, ale čeští tvůrci z CS Game se jimi nehodlali řídit. Berou základní koncept mobilních her, ve kterých jde o to se pomocí jednoduchého ovládání dostat z bodu A do bodu B s překážkami v cestě, ale tvarují a přetvářejí ho podle svého tak, že byste ho dost možná ani nepoznali.

Entite Synapse Runner je mix logické hry a hry stavějící na postřehu a rychlosti reakcí. Princip je vlastně docela jednoduchý - vaši entitu musíte dostat od začátku až na konec úrovně, a to pomocí přesunů po spojnicích mezi jednotlivými buňkami.

To se může zdát docela jednoduché, ale hra vám již brzy předvede, že není. Brzy se dočkáte buněk s různými efekty. Některé vás vyhodí do povětří, pokud svůj přesun nenačasujete dostatečně přesně, jiné vám zas umožní se přemisťovat mezi všemi buňkami stejného druhu, další vás zpomalí, nebo zrychlí a podobně. Přidejte do toho i různé druhy spojnic (tedy synapsí, abychom měli název hry vysvětlený kompletně), z nichž některé lze přejít jen jednou a jiné zas pouze v určeném směru. Poslední ingrediencí zábavného mixu je pak poměrně šibeniční časový limit, který je znázornění posunem obrazovky. Jakmile se dostanete za hranu, pokus končí neúspěchem.

Ovládání je naprosto primitivní, prstem naznačujete směr pohybu, nic jiného. Různých konceptů, nástrah, vychytávek a pokusů vás přelstít však hra obsahuje víc než dost, pěkných pár hodin tedy dokáže zabavit, navzdory své zdánlivé jednoduchosti. Pak se může dostavit jistý stereotyp, protože přes všechnu variabilitu v jádru pořád jenom cvrnkáte obláček mezi buňkami, ale pokud si budete Entite dávkovat spíše po menších porcích, dokáže přinést velice příjemný zážitek, jenž procvičí vaši schopnost bleskově se rozhodovat a střelhbitě reagovat. Hra je navíc zdarma, což s sebou sice přináší negativum v podobě občasného bombardování reklamami, ale na druhou stranu vás její vyzkoušení bude stát maximálně trochu vašeho času, žádné peníze.