Endless Dungeon

Verdikt

Divokou vesmírnou řežbu si můžete až do konce listopadu vyzkoušet sami. Plná verze by měla dorazit v příštím roce na konzole, počítače i mobily.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Amplitude Studios
Štítky: sci-fi, roguelike, rogue, akční

Roguelike a roguelite jsou termíny, s nimiž se v posledních letech setkáváme čím dál častěji, a to jak v rámci indie scény, tak i u her s podstatně vyšším rozpočtem a produkčními hodnotami, jako je třeba loňská PS5 exkluzivita Returnal nebo předloňský miláček Hades.


Pokud na současné módní vlně radostně ujíždíte, možná vám udělá radost zpráva, že chystaná roguelike taktická akce Endless Dungeon od studia Amplitude vstupuje do otevřené bety. Zúčastnit se jí můžete i vy, stačí zamířit na tento odkaz a vyplnit registraci.

Endless Dungeon je izometrické akční RPG vycházející ze starší hry Dungeon of the Endless, která i na našem webu získala skvělé hodnocení. Vývojáři z Amplitude ji přitom kdysi vytvořili jako vedlejší projekt ke své 4X strategii Endless Legends. Endless Dungeon sice není přímým pokračováním, přesto se svým předchůdcem sdílí řadu prvků hratelnosti.

V rámci bety si můžete vyzkoušet jak hru jednoho hráče, tak multiplayer s kamarády. Beta už nyní běží a dostupná bude do 28. listopadu. Plná verze hry by měla dorazit někdy v příštím roce, kromě PC se chystá i na současnou a minulou generaci konzolí a na Switch i mobilní telefony.