Empty.

Verdikt
80

Ne každá hra chce otestovat váš postřeh a potrápit vaše mozkové závity. A pokud hledáte klidný relaxační zážitek, Empty. vás může příjemně potěšit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Dustyroom
Vydání: 30. října 2023
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické

Pamatujete ještě na jednodušší časy, kdy jste se nemuseli tolik stresovat? Mobilní hra Empty. vám pomůže při relaxaci. Dnešní hru by rozhodně doporučila Marie Kondo.

Dnes recenzovaná hra má velmi jednoduchý princip, který se mnohem obtížněji popisuje než ukazuje. Představte si, že stěna pokoje je pokrytá čistou sytou barvou. Nyní vezměte do ruky předmět stejné barvy a nastavte si ho před oči tak, aby dokonale splynul s pozadím. Jako kdyby ani neexistoval! Tato hra funguje právě na takovém principu s tím rozdílem, že otáčíte celou scénou a snažíte se najít ten jeden dokonalý úhel, pod kterým daný předmět zmizí. A on pak zmizí úplně. 

Jakmile totiž stolička zanikne s pozadím, umožní vám otočit scénu do jiného pohledu, abyste mohli zakrýt další objekt. A to je celé, téměř. Zpravidla se po zakrytí barva stěny změní v bílou a vy ji už nemůžete použít pro další předměty. Některé objekty ji však místo toho přebarví a vy můžete pokračovat ve své práci. Tedy, relaxu. 

Není to vůbec těžké, což je asi smysl hry. Občas budete chvíli přemýšlet, kterým objektem začít a jak svůj pohled natočit, ale vždy na to přijdete. A kdyby náhodou ne, hra má tlačítko, které vám napoví jak dál. Není to hra, u které si máte lámat mozek a není to hra, která prověří vaše hráčské schopnosti. Je to příjemná oddechovka a určitě ji doporučuji hrát se zapnutou hudbou. 

Relaxační zaměření podtrhují i citáty, na které mezi úrovněmi narazíte. Občas se tváří hluboce, občas odkazují na předměty v místnosti a občas si z vás dělají jednoduše srandu. Trochu mě mrzí, že hra není optimalizovaná pro hraní na výšku. Uznávám ale, že když je to hra pro odpočinek, neměl bych ji hrát na cestě v autobusu. Pravděpodobně. 

Titul Empty. rozhodně doporučuji. Stáhnete ho zdarma, krásně vypadá i zní a má neotřelý námět. Sice netrvá dlouho, ale nebude vás otravovat reklamami. Navíc jsem zjistil, že se celkem snadno dá začít hrát od začátku, protože si postup v jednotlivých úrovních jen tak nezapamatujete.