ELOH

Verdikt
90

ELOH je perfektně zpracovaná a zábavná logická hra, jejíž hlavní předností je skvělá grafika a rytmická hratelnost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Broken Rules
Vydání: 12. října 2018
Štítky: rytmická, mobilní hry, logické

Nebudu se snažit rozklíčovat, co název hry ELOH představuje. Je prostě trochu exotický, stejně jako grafické zpracování. To je ovšem naprosto vynikající. Aby taky ne, když za hrou stojí autoři výborné příběhové adventury Old Man’s Journey. Tentokrát však na příběh můžete zapomenout.

ELOH je logická hříčka, ve které se snažíte pomocí odrážení dostat kuličku do cíle. Ve skutečnosti především upravujete herní plochu. Základním kamenem jsou humorné hlavy, které se s každým odrazem vtipné hýbou a celá hra je založena na rytmu, kdy opakované vzorce dotváří už tak parádní soundtrack. Čím komplikovanější úroveň, tím se rozezní více nástrojů.

Bez zapnutého zvuku o půl zážitku přijdete, ale i tak vás čeká povedená hratelnost. Zadání úkolů po vás chce nalezení vhodných pozic pro umístění hlav, aby se od nich kulička odrážela až do cíle. Postupně samozřejmě roste obtížnost, takže zatímco na začátku musíte přesunout pár objektů, v pozdějších fázích se jednak zvýší počet prvků, ale přidají se zcela nové mechanismy, třeba posuvníky.

Po každém spuštění, ať už hraji jakkoliv dlouho, mi v hlavě uvízne ona návykové melodie. V tomto ohledu je hra vyloženě pohlcující, i když jde o menší logický titul. To vše navíc podporuje i perfektní zpracování v čele s hezkou ruční grafikou. Z nějakých nedostatků mohu zmínit maximálně menší počet úrovní, konkrétně 85, které dohrajete za pár hodin nebo absence nápovědy při záseku v úrovni.

Vlastně ani nemám na výběr a musím vám ELOH doporučit. Není dnes běžné, že by vycházely prémiové hry. Za tuto pro Android i iOS sice musíte zaplatit, ale pak už vás nebude otravovat reklamou ani dalšími drobnými platbami. Navíc skvěle vypadá, dobře se hraje a nabízí vážně relaxační zážitek.