Eliss Infinity

Verdikt
80

Nekompromisní logický rychlík nabízející pozoruhodnou hratelnost a vytříbenou prezentaci. Fanoušci první hry nemají co řešit, nově příchozí by se měli nejdříve podívat, jestli bude Eliss Infinity jejich šálkem kávy.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Steph Thirion
Vydání: 6. února 2014
Štítky: puzzle, logické

Eliss Infinity se natolik spoléhá na svůj styl prezentace, že i pohyb v nabídce hry evokuje nějaké dobrodružství. Hned zkraje se tak seznámíte s jeho jedinečným vizuálem, osaháte si základy a proniknete do jádra hratelnosti, které hra přejímá od svého předchůdce z roku 2009. Ano, stále spojujete kolečka, vaše lapsy v pozornosti jsou stále nekompromisně trestány, zároveň však víte, že před sebou máte něco speciálního.

Eliss Infinity je v zásadě o zbavování se koleček. Jakmile se na displeji objeví souhlasně zbarvené kruhy, můžete je gestem spojit. V určitých situacích je naopak vhodnější je rozpojit, protože na tom, zda se budou kamarádit, má vliv i jejich velikost. Ta musí být přibližně stejná. Běda vám, jestli se však jen letmo dotknou dva obrazce jiné barvy. V tom případě vám obrazovka zčervenáním naznačí ztrátu části životů. O ně můžete velmi rychle přijít úplně, nebudete-li věnovat hře dostatečnou pozornost.


Velmi milým přídavkem je přítomnost nekonečného módu, který hratelnost nekouskuje do jednotlivých úrovní, nýbrž ji přetváří do jedné velké frenetické jízdy. Nejen v něm potom neustále narážíte na nové překážky. Eliss Infinity umí kontinuálně držet v napětí.

S Eliss Infinity je to podobné jako s originálem. Jestliže jste ho měli rádi, bude se vám i nyní líbit intuitivní ovládání i parádně nápaditá grafika doprovázená ambientní hudbou. Jestli tohle není váš šálek čaje, možná se poohlédněte po jiném logickém rychlíku. Tenhle totiž umí být i pořádnou výzvou a není úplně pro každého.

Když se to však vezme kolem a kolem, je Eliss Infinity podařená, na nápady a originalitu bohatá puzzle záležitost.