Elex II

Verdikt

Pro někoho až moc retro, pro někoho skvělá a poctivá stará škola. Vývojáři neměnili léta osvědčený recept a chystají hutné RPG, které určitě potěší zejména fanoušky předchozí tvorby. Elex II vychází 1. března.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Piranha Bytes
Štítky: sci-fi, fantasy, otevřený svět, rpg

Volal rok 2011 a chce zpátky svoji hru! Právě to by se jednomu uštěpačnému redaktorovi chtělo vykřiknout po zhlédnutí soubojového traileru pro Elex II. Animace postav sice vypadají pořádně retro, ovšem vývojáři z Piranha Bytes, miláčkové davů nostalgicky vzpomínajících na sérii Gothic, mají v rukávu jiné trumfy.

Už první Elex si dokázal vydobýt širokou fanouškovskou základnu navzdory své povšechné zastaralosti, není tedy důvod předpokládat, že by tomu v případě pokračování mělo být jinak. Ostatně i z našich nedávných dojmů jasně vyplynulo, že ono staromilství pořád táhne.

Nový díl vyjde 1. března a odehrává se mnoho let po událostech jedničky. Navštívíte znovu planetu Magalan a celou řadu starých známých míst, která ale čas často výrazně pozměnil. Svou roli tentokrát hraje dokonce šest frakcí, vaším úkolem bude ubránit domovinu proti nezvanému šmejdu z vesmíru.

Elex II vychází na PC a současné i minulé generaci konzolí.