Eggggg - The Platform Puker

Verdikt
81

Eggggg - The Platform Puker je inovativní a půvabná plošinovka, která má za sebou kus profesionální vývojářské práce. A to všechno platí i přes skutečnost, že se jejím základem staly zvratky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Hyper Games
Vydání: 19. října 2016
Štítky: arkáda, mobilní hry, plošinovka, akční

Trh s mobilními hrami už viděl ledasco. Kdejaký vizuální styl i způsob ovládání. Lze ale poměrně bezpečně říci, že ještě nezažil titul, který by se prezentoval natolik podivným a nechutným tématem – zvracením. Tohle tvrzení ovšem neznamená, že by si Eggggg - The Platform Puker nezasloužilo místo v paměti vašeho telefonu či tabletu. Ve skutečnosti se totiž jedná o podařenou skákačku vyvedenou v krásných malůvkách. Je prostě jen krajně neobvyklé vídat po obrazovce poletující zvratky jako základní prvek hratelnosti.

Většina vašeho počínání ve hře následuje tradiční plošinovkovou šablonu, nicméně, a třebaže to zní neuvěřitelně, zdejší přídavek v podobě blinkání se vám překvapivě úspěšně stará o neotřelou herní náplň. Ano, vaším úkolem je i nadále proběhnout z počátku úrovně na její konec, můžete sbírat porůznu roztroušené zlaťáky a hledat chytře ukryté bonusy. To ale není vše.

Základ hratelnosti představuje vyvrhování obsahu vašeho žaludku k řešení hádanek a vypořádávaní se s překážkami po cestě. Budete jej používat jako výplň propastí, něco na způsob odrazového můstku nebo spojovník mezi dvěma kusy terénu. Zvracení sice působí nevábně, současně však generuje skutečnou spoustu vynalézavých a zábavných momentů. 

Architektura levelů a světa obecně se rovněž řadí k těm nejpovedenějším výtvorům na App Store a Google Play, zdárně jí sekunduje také hravá, kreslená grafika. Autorům se navzdory kontroverzní ústřední mechanice podařilo přijít s na pohled velmi líbivými obrázky. A jejich zkušenosti se výrazně pozitivně projevují i v návrhu hry. Eggggg se může pochlubit ideálním tempem a když už má hráč pocit, že by to chtělo jisté oživení hratelnosti, vhodí před něj tvůrci nějakého bosse. 

Přestože je snadné hru chválit za to, co dělá dobře, nelze tak úplně přehlédnout její skřípající části. V jejich popředí stojící ne zcela intuitivní ovládání. Směřování skoků hlavního hrdiny působí zmatečně a vyžaduje jistou míru cviku. Ani pohyb s postavou či animace se nerovnají nejlepším kapesním plošinovkám. Výsledkem je tak veskrze příjemný pocit z pohybu, který ale na současnou špičku ztrácí.

Obtížnost je ale vyvážena dobře, pohled na Eggggg v pohybu stojí za to a ocenění si zaslouží i za vcelku novátorský přístup ke konceptu klasické hopsačky. V zásadě, jste-li schopni hře odpustit pár nedostatků a nevadí vám, že v ní celou dobu jde o zvracení, tak jen do toho. Čeká vás zajímavá zábava.