Eden: The Game

Verdikt
85

Příjemná civilizační hra, se kterou strávíte spousty hodin, aniž byste museli sahat na svůj bankovní účet. Pokud vám nevadí absence příběhu nebo vytyčeného cíle, nemáte se čeho bát.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Channel 4 Television Corporation
Vydání: 20. července 2016
Štítky: zdarma, budovatelská, mobilní hry, strategie

Představte si na moment, jaké by to bylo být bohem. Mít možnost rozhodovat o rozvoji lidstva od samotného počátku věků. Sledovat, jak se začíná formovat komunita, jak se rozvíjejí lidské schopnosti a podobně. Pokud by vás něco takového lákalo, můžete si to vyzkoušet ve strategii s příznačným názvem Eden.

Začínáte se skupinkou lidiček, kterým pomůžete budovat vesnici. Zatím je v centru vaší osady pouze táborový oheň, skladiště a noclehárna, ale později se dočkáte plnohodnotného osídlení. Není času nazbyt, jde se stavět!

K postavení každé budovy je zapotřebí samozřejmě velká spousta dřeva. Není nic jednoduššího než vyslat nějakého vesničana na dřevo. I když, najdou se nějaké háčky. Práce dřevorubce je velice náročná, obzvlášť v jednom. Samotný vesničan se bude s kácením stromů lopotit celý den, zatímco skupinka pěti má pokáceno na tlesknutí. Je asi jasné, co se vyplatí více. V každém případě jde o opravdu vysilující zaměstnání, které vyžaduje přísun tekutin. Proto nejprve musíte zajistit zdroj pitné vody, jinak by vám populace mohla uschnout.

Z natěženého dřeva postavíte nejrůznější budovy. Na farmě pěstujete plodiny, v rybářské chýši skladujete mořské plody, ve výběhu sbíráte vajíčka ze slepic nebo chodíte do lesa na zajíce. Vše pak vaříte v kuchyni a zvedáte tak morálku celé komunitě. Pro další růst je potřeba postavit i truhláře a dílnu, které slouží k výrobě prvků nutných pro dalších rozvoj již postavených budov.

Byť jsou to teprve počátky civilizace, už i sem pronikla nějaká měna. Každá stavba tedy nestojí jen dřevo, ale i hrst božských stříbrňáků. K těm nejsnáze přijdete plněním potřeb komunity, které zároveň nepřímo určují vaše budoucí kroky. Někdy si občané vyžádají rybí polévku, jindy zase polštáře, stařeckou hůl, lopatu nebo jen natěžit nějaké dřevo. To vše děláte proto, aby se vesnice dále rozrůstala. V rozvoji vám bude bránit snad jen okolní příroda – stromy je potřeba pokácet, kameny rozmlátit, sem tam odhrabat listí apod.

Eden neobsahuje příběh, protože si ho vytváříte sami. V poměrně hezky vypadající jednoduché grafice pomalu rozšiřujete osadu, odkrýváte mlhou zahalenou krajinu a nabíráte nové členy. Neustále toho děláte víc a víc, otevírá se vám spousta možností a vlastně žádná z nich není špatná, protože zde není ani žádný cíl. Jde o oddechovou civilizačku, u které můžete prosedět několik hodin v kuse nebo jí zapnout jen občas, rozdat úkoly a vrátit se později.

Platební model: Hra je zcela zdarma a vůbec nic vás nenutí utratit byť jediný haléř. Za své peníze si můžete koupit pouze zlaté mince, za které pořizujete ve hře sochy nebo další výrobní sloty. Nic z toho ale není ke hře vyloženě potřeba.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L