Ears and Burgers

Verdikt
70

Tato hra nabízí v první řadě skvělé zpracování a bláznivý koncept. Dostatečně kompetentní je ovšem i v hratelnosti, i když hodiny u ní rozhodně nevydržíte.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Crescent Moon Games
Vydání: 19. dubna 2021
Štítky: na postřeh, mobilní hry, dětská

Zvláštní, zvláštní hra. Dnes nás čeká kousek, který mě na první pohled odrazoval. Vaším úkolem je totiž krmit králíky hamburgery. Čeká vás nekonečné množství hladových ušáků a nekonečné množství naservírovaných pochutin z fastfoodu. 

Před vámi se objeví králík s prázdným talířem. Na vrchní straně obrazovky se zobrazí jeho objednávka, kterou postupně klepáním na správné ingredience složíte. Udělejte to rychle a správně a čeká vás vysoká odměna. Takhle jednoduché to je. Na každé kolo máte omezený čas, během kterého se snažíte vyřídit co nejvíce zákazníků, ale zároveň nic nepoplést. Na konci každé úrovně jste totiž ohodnoceni zkušenostmi, penězi a extra vzácnými hvězdičkami za výjimečnou práci. 

To je princip, který dobře známe i z dalších her, a který se zvládne velmi rychle ohrát. V tomto případě však tvůrci mezi jednotlivými koly mění pravidla. Třeba se vám po každém klepnutí změní rozložení tlačítek, čeká vás várka dlouhých objednávek o desítkách položek, které plníte delším přidržením tlačítka apod. 

Samozřejmě vedle toho se zvyšuje obtížnost přidáváním nových prvků. Objevují se nové ingredience, ale sami králíci jsou vybíravější a na poslední chvíli mění své objednávky. Někdo poprosí o dvojitou porci rajčat, jiný si zase usmyslí, že ve svém hamburgeru nakonec nechce maso. Na tyto úpravy musíte dávat pozor, a pokud se snažíte plnit objednávky rychle, budete mít co dělat. Až příště budete v restauraci, tak si na to možná vzpomenete.

Všemu samozřejmě pomáhá naprosto skvělé zpracování se zábavnou hudbou, humornou grafikou a plynulými animacemi. Zmíněné zkušenosti vás posouvají ve hře k dalším výzvám a za peníze si odemykáte nová prostředí, a tedy i jídla, ale především nakupujete humornou výbavu pro králíky. Místo talířů tak začnou nosit obří knoflíky, krabice nebo třeba listy. 

Nakonec musím říct, že mě titul Ears and Burgers baví výrazně více, než jsem čekal. Na druhou stranu se jedná o placenou hru, která sice skvěle vypadá a svou základní premisu umí variovat, ale hodiny u ní nevydržíte. Jedná se však o fajn titul na občasné zabití nudy.