Dying Light 2

Verdikt

Po dlouhém a nepříjemném tichu se pokračování divoké zombie akce zase hlásí o slovo. Tvůrci ukazují nové záběry z hraní a potvrzují (snad už konečně platné) datum vydání: 7. prosince.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Techland
Štítky: zombie, postapokalypsa, otevřený svět, first person, akční

Nedávno proběhl na Twitchi stream vývojářského studia Techland, který se věnoval chystané parkourové zombie akci Dying Light 2. Ta byla oznámená už v roce 2018 a původně měla vyjít zkraje roku 2020. Techland ale projekt odložil a na dlouhé měsíce jej obestíralo nepříjemné ticho, které nás nutilo klást si otázku, zda vše probíhá podle plánu. Situaci neprospěla ani loňská letní kontroverze kolem sexuálního obtěžování, jehož se měl dopustit Chris Avellone. Právě slavného scenáristu a designéra si totiž Techland přizval na pomoc.

V posledních týdnech ale firma opět začala komunikovat a včera došlo k celé řadě důležitých oznámení. Faktem je, že navzdory našim obavám hra působí stále tak ambiciózně, jako tomu bylo na předloňské prezentaci v rámci E3. Vývojáři stále slibují, že akce bude jen jedním z aspektů, neméně důležitou roli má hrát i příběh a hlavně volby, které budou mít mnohdy zásadní následky.

Stejně jako minule se můžete těšit na parkour, který byl podstatně vylepšen a nyní skýtá na 3000 animací. Vize „moderního středověku“, v němž společnost žije po zombie apokalypse, spoléhá na kombinaci divoké přírody, jež si bere zpět městskou zástavbu, a lidská obydlí na střechách opuštěných domů, kam byla umístěna zkrátka proto, že zombie neumějí šplhat.

Opět nás čeká denní a noční cyklus. Zatímco ve dne představují hlavní nebezpečí lidské gangy a ozbrojené skupiny, v noci vylézají ty opravdové běsy. Na druhou stranu, díky tomu, že vylézají, jsou jejich hnízda prázdná a vzácný kvalitní loot lépe přístupný.

Dying Light 2 má vyjít 7. prosince, a to na PC a minulou generaci konzolí. O případném updatu na tu současnou Techland zatím neřekl ani slovo. V rámci streamu byla také potvrzena kompletní kolekce prvního dílu pod názvem Dying Light Platinum Edition. Ani u ní ale s podporou funkcí nových konzolí nepočítejte, byť vám na nich ve zpětné kompatibilitě samozřejmě bude fungovat.