Dungeons of Hinterberg

Verdikt

Napůl relaxační výlet do Alp, napůl napínavé dobrodružství v tajemných cizích dimenzích. V nadějné novince ale budou velkou roli hrát i vztahy s obyvateli, což tvůrci předvedli v novém videu. Hotová hra by pak měla dorazit někdy počátkem příštího roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Microbird Games
Štítky: third person, fantasy, adventura, akční

Na letošním Gamescomu jsme si stihli chvíli zahrát chystanou prvotinu od studia Microbird Games, Dungeons of Hinterberg, díky čemuž už nějakou dobu víme, že půjde napůl o relaxační simulátor výletu do titulní alpské vesničky Hinterberg a napůl o akční adventuru s průzkumem obdobně titulních kobek. Tvůrci v rámci předvčerejší akce Xbox Partner Preview předvedli novou upoutávku, která se věnuje právě společenské polovině zážitku. K vidění je ale i trocha boje.

Vztahy s obyvateli Hinterbergu i ostatními dobrodruhy nebude záhodno ignorovat, protože se nejedná o žádný postranní obsah, ale mechanismus, který výrazně zabarvuje celou hratelnost. Budováním a utužováním přátelství si hrdinka Luisa nejen zlepší vlastní schopnosti, ale klidně třeba zpřístupní celé herní systémy. Potykáte si kupříkladu s místním fotografem? Dostanete foto režim!

Každý den začne ránem v malebných uličkách alpské vísky, odkud zamíříte do jednoho z pětadvaceti dungeonů, pustíte se do křížku s místními zrůdami a získáte poklady i nové kouzelné schopnosti. A odpoledne nadejde čas se družit, klábosit, vysedávat v kavárnách a u toho všeho třeba také ještě rozkrýt nějaké to tajemství, protože tvůrci tajemně dodávají, že v Hinterbergu nemusí nutně „všechny věci být, jaké se zdají“.

Hra vás ale nechá budovat vztah pouze s jedním člověkem denně, bude proto nutné s prospěchářským sobectvím rozmýšlet, kdo je vlastně hodný vašeho zájmu. Zkušený dobrodruh vás může naučit nový silný útok, zběhlý průzkumník Luisu poučí o místní krajině i o nejlepších cestách k dungeonům a vřelý vztah s kovářkou zase třeba zpřístupní vylepšování výbavy. Sami se pak budete muset rozhodnout, co (a tedy kdo) se vám zrovna hodí nejvíc.

Kobky i duše vesničanů se v Dungeons of Hinterberg otevřou někdy zkraje příštího roku. Hra míří na PC a Xbox Series X/S, v den vydání bude také k dispozici v Game Passu.