Dungeons of Hinterberg

Verdikt

Napůl relaxační výlet do Alp, napůl napínavé dobrodružství v tajemných cizích dimenzích. V nadějné novince ale budou velkou roli hrát i vztahy s obyvateli, což tvůrci předvedli v novém videu. Hotová hra by pak měla dorazit někdy počátkem příštího roku.

Další informace

Výrobce: Microbird Games
Štítky: fantasy, third person, adventura, akční

Na letošním Gamescomu jsme si stihli chvíli zahrát chystanou prvotinu od studia Microbird Games, Dungeons of Hinterberg, díky čemuž už nějakou dobu víme, že půjde napůl o relaxační simulátor výletu do titulní alpské vesničky Hinterberg a napůl o akční adventuru s průzkumem obdobně titulních kobek. Tvůrci v rámci předvčerejší akce Xbox Partner Preview předvedli novou upoutávku, která se věnuje právě společenské polovině zážitku. K vidění je ale i trocha boje.

Vztahy s obyvateli Hinterbergu i ostatními dobrodruhy nebude záhodno ignorovat, protože se nejedná o žádný postranní obsah, ale mechanismus, který výrazně zabarvuje celou hratelnost. Budováním a utužováním přátelství si hrdinka Luisa nejen zlepší vlastní schopnosti, ale klidně třeba zpřístupní celé herní systémy. Potykáte si kupříkladu s místním fotografem? Dostanete foto režim!

Každý den začne ránem v malebných uličkách alpské vísky, odkud zamíříte do jednoho z pětadvaceti dungeonů, pustíte se do křížku s místními zrůdami a získáte poklady i nové kouzelné schopnosti. A odpoledne nadejde čas se družit, klábosit, vysedávat v kavárnách a u toho všeho třeba také ještě rozkrýt nějaké to tajemství, protože tvůrci tajemně dodávají, že v Hinterbergu nemusí nutně „všechny věci být, jaké se zdají“.

Hra vás ale nechá budovat vztah pouze s jedním člověkem denně, bude proto nutné s prospěchářským sobectvím rozmýšlet, kdo je vlastně hodný vašeho zájmu. Zkušený dobrodruh vás může naučit nový silný útok, zběhlý průzkumník Luisu poučí o místní krajině i o nejlepších cestách k dungeonům a vřelý vztah s kovářkou zase třeba zpřístupní vylepšování výbavy. Sami se pak budete muset rozhodnout, co (a tedy kdo) se vám zrovna hodí nejvíc.

Kobky i duše vesničanů se v Dungeons of Hinterberg otevřou někdy zkraje příštího roku. Hra míří na PC a Xbox Series X/S, v den vydání bude také k dispozici v Game Passu.