Dune: Spice Wars

Verdikt

Herní návrat na planetu Arrakis po předlouhých letech zatím vypadá náramně k světu. Na vlastní kůži ho budeme moci okusit již brzy, protože hra nejdříve vstoupí do předběžného přístupu - k tomu dojde již 26. dubna.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Shiro Games
Štítky: sci-fi, realtime, strategie

Po velmi dlouhé době se naskytne nová příležitost vrátit se na vyprahlou planetu Arrakis v realtimové strategii. Konkrétně 4X strategii Dune: Spice Wars od studia Shiro Games, tvůrců Northgard a Wartales. Nejprve do kořením prosáklé Duny obdržíme předběžný přístup, než bude prohlášená za zcela hotovou. Pro nás to znamená možnost zahrát si již 26. dubna.

V předběžném přístupu budete mít na výběr ze čtyř frakcí, za něž se pokusíte uzmout nadvládu nad planetou a jejím neocenitelným kořením. Hratelnými frakcemi jsou Atreidové, Harkonnenové, Pašeráci a nejnovější odhalená frakce Fremeni, přičemž za každou se bude hrát trochu jinak, což je dáno jejich náturou a speciálními jednotkami.

Počítejte s tím, že zpočátku bude dostupná jen ta nejnutnější hratelnost. Jinými slovy si budete muset nějakou dobu počkat na plnohodnotnou kampaň, pátou neoznámenou frakci i multiplayer, který do začátku zcela chybí.

Tvůrci se dušují, že by dokončení hry Dune: Spice Wars měli stihnout do 12 měsíců, pokud se jim podaří plnit vytyčené milníky a neobjeví se komplikace ve vývoji.